Čaká nás revolúcia? Vedci eliminovali nádor v tele myši, na rade je človek

Vyzerá to tak, že časy, kedy sme si s rakovinou nevedeli dať rady, budú už onedlho za nami.

Vyzerá to tak, že časy, kedy sme si s rakovinou nevedeli dať rady, budú už onedlho za nami. Odborníci z renomovanej univerzity prišli na spôsob, prostredníctvom ktorého si dokážu poradiť ako so vzniknutým nádorom, tak aj so vzdialenými metastázami. 

Zatiaľ však iba v tele pokusných zvierat, čiže myší, kde injekcia menších množstiev imunitu stimulujúcich látok fungovala viac ako dobre, píše oficiálny web Stanford University School of Medicine. Dá sa teda povedať, že máme čo dočinenia s akousi zázračnou vakcínou, ktorá má byť už onedlho otestovaná aj na jednom z nás. Ak teda všetko klapne, zdravotníctvo zrejme zažije obrovské zemetrasenie.

Tento prístup funguje pri mnohých typoch rakoviny, vrátane tých, ktoré vznikajú spontánne, zistila štúdia.

Vedci podľa dostupných informácií siahli po kombinácii “malých segmentov DNA a špecifickej protilátky”, pričom tú, ako už bolo spomenuté, vstrekli priamo do nádoru, po čom ho následne úspešne eliminovali. A to spolu s ďalšími, ktoré sa v tele myši nachádzali, podotýka Cosmos. Tak vysoká efektivita a relatívne nízke náklady ich nakoniec presvedčili, aby začali uvažovať aj o injekcii do nezdravého ľudského tela.

TIP REDAKCIE
Platba úsmevom či mávnutím? Mastercard chystá veľkú inováciu!

Keď používame tieto dve činidlá v jednej kope, vidíme elimináciu nádorov po celom tele,” uviedol na margo novinky ostrieľaný profesor onkológie, doktor Ronald Levy. “Tento prístup obchádza potrebu identifikovať nádorovo-špecifické imunitné ciele a nevyžaduje ucelenú aktiváciu imunitného systému alebo prispôsobenie imunitných buniek pacienta.

Klinické testy na vybraných pacientoch vraj odštartujú už v priebehu tohto mesiaca.