Ťaženie kryptomien na Islande tento rok zožerie viac šťavy ako všetky domácnosti

Popularita digitálnych mincí ani zďaleka neklesá, práve naopak. Bitcoin, Litecoin, Ethereum a ďalšie kryptomeny pomaličky, ale isto dobýjajú svet.

Popularita digitálnych mincí ani zďaleka neklesá, práve naopak. Bitcoin, Litecoin, Ethereum a ďalšie kryptomeny pomaličky, ale isto dobýjajú svet, ktorý to zase pocíti na citeľne vyššom dopyte po elektrickej energii. A jednou z prvých obetí bude Island.

Teda aspoň tak tvrdia predbežné odhady odborníkov na energetický priemysel.

Ako píše Cointelegraph, ťaženie kryptomien by tam malo počas momentálne prebiehajúceho roka spotrebovať viac šťavy, ako spotrebujú všetky miestne domácnosti. Lepšie povedané – viac ako 340-tisíc obyvateľov tohto malého ostrova. Stoja za tým viac ako perfektné podmienky.

Okrem chladnej klímy sú na Islande k dispozícii aj bohaté zdroje zelenej energie. Mnoho ťažicich spoločností z celého sveta tam preto veľmi rado presúva svoj hardvér. Až tak rado, že spotreba ťaženia medziročne stúpne až na 100 MW, čiže sa inými slovami zdvojnásobí.

TIP REDAKCIE
Ľudia minuli na mobilné aplikácie 133 miliárd dolárov, najpopulárnejší je TikTok

To sa však nepáči niektorým ľuďom z miestnej politickej strany Pirate Party, čo možno vidieť na ich nedávnych vyhláseniach pre média.

Míňame desiatky alebo možno stovky megawattov na produkovanie niečoho, čo nemá hmotnú existenciu a ani žiadne reálne využitie pre ľudí mimo ríše finančných špekulácií. To nemôže byť dobré.

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať