Apple má ďalší problém: Tento znak odpáli iOS a zablokuje aplikácie na iPhone!

Majitelia Apple zariadení bojujú s ďalším problémom ovplyvňujúcim zariadenia s iOS 11.2.5, ktorý je mimoriadne zákerný.

Majitelia Apple zariadení bojujú s ďalším problémom ovplyvňujúcim zariadenia s iOS 11.2.5, ktorý je mimoriadne zákerný.

Vyzerá to tak, že iPhony a sčasti aj Macbooky a Macy si nevedia poradiť s jedným znakom z telugčiny. Keď im príde správa do iMessage alebo sa znak budú snažiť použiť v texte, iPhone to nezvládne, jednoducho spadne a reštartuje sa.

Ak máš iPhone a príde ti správa s týmto špeciálnym znakom, stačí len ťuknutie na aplikáciu správ a iPhone sa okamžite zrúti. Momentálne pritom neexistuje rýchla oprava. Odporúča, aby vám niekto poslal klasickú správu bez špeciálneho znaku, vďaka ktorej by ste aplikáciu mohli otvoriť bez väčších problémov. Potom sa môžeš pokúsiť o vymazanie správy, ktorá ti spôsobuje vrásky na čele a len dúfať, že ti nepríde ďalšia.

Znak z telugčiny spôsobuje majiteľom iPhonov vrásky na čele

Nepríjemný bug má okrem toho ovplyvňovať aplikácie ako Facebook messenger, WhatsApp, Gmail a Outlook pre iOS. Hneď, ako príde správa do niektorej z týchto aplikácií je daná aplikácia nepoužiteľná. Zaujímavé je, že Telegram a Skype podobným problémom netrpia.

iPhony sú známe tým, že ich dokáže rozhodiť aj tá najmenšia vec, ako napríklad odkaz alebo krátke, 5-sekundové video. Apple má v pláne chybu opraviť ešte pred veľkou aktualizáciou na iOS 11.3.