Vývojárske štúdio Warhorse, ktoré tvoria legendy českého herného priemyslu, sprístupní jeho nový RPG titul. Hráča čaká návrat do doby Svätej rímskej ríše, kde sa ocitne v koži syna obyčajného kováča, ktorý má v rukách osud v problémoch sa topiacich Čiech

Ambiciózny titul s názvom Kingdom Come: Deliverance uzrie svetlo sveta už o pár dní, kedy vyjde pre viacero platforiem súčasne. Vývojári sľubujú podporu ako pre osobné počítače s Windowsom, tak aj pre herné konzoly, ako je Xbox či PlayStation od Sony. A keďže sú už k dispozícii aj predbežné objednávky, hra si medzičasom na Steame stihla ešte pred oficiálnym vydaním obsadiť celkom slušnú pozíciu.

V rebríčku „Top Sellers“ je momentálne na štvrtej priečke (medzi RPG titulmi na tretej), čo však do vydania, ktoré naplánovali na 13. februára, s najväčšou pravdepodobnosťou ešte prejde nejakou tou zmenou k lepšiemu.

Otvorený svet a epický príbeh

Ako už bolo spomenuté, avizovaný RPG titul Kingdom Come: Deliverance s otvoreným svetom vás zoberie do doby, kedy kráľa Karola IV. nahradil na tróne jeden zo synov. Václav je však narozdiel od svojho otca príliš slabý, a keďže túto jedinečnú príležitosť vycíti aj zlomyseľný Žigmund, jeho polovičný súrodenec a zároveň i uhorský kráľ, v tom momente začína hra o tróny.

Žigmund svojho neúplného brata unesie a začne si na území Čiech robiť, čo len chce. Rabovanie, vraždenie a násilie na slabších je na dennodennom poriadku, preto sa kováčov syn Jindřich (po anglicky Henry) rozhodne, že s tým začne niečo robiť. Ako jediný, ktorý prežil krutý nájazd vojakov do ich dediny, berie meč a vydáva sa na dlhé dobrodružstvo s jasným cieľom – pomstiť smrť rodičov a zachrániť jeho krajinu pred katastrofou, aká ju skôr či neskôr čaká.

TIP REDAKCIE
Metro Exodus je konečne vonku! Fanúšikov sa snaží nalákať svojím finálnym trailerom

Najčerstvejší trailer nájdeš nižšie. Čo hovoríš na novinku, môže byť?