Populárna zmenáreň kryptomeny Binance včera odstavila všetky svoje služby kvôli „systémovej údržbe“, sľubujúc plnú funkčnosť stránky v priebehu najbližších 12 hodín. Teraz sa však zdá, že spoločnosť natrafila na niekoľko ďalších problémov, čím sa potencionálne môže sľubovaná doba čakania o niečo predĺžiť.

Táto „technická odstávka“ pohnevala niektorých používateľov, ktorí tvrdia, že o tejto odstávke mala zmenáreň informovať vopred.

Zatiaľ čo ľudia vrhali na zmenáreň sťažnosti, spoločnosť prostredníctvom tweetu objasnila, že za oneskorenie môže „neočakávané spomalenie“ rýchlosti synchronizovania údajov.

Binance robí, čo môže

Zmenáreň naďalej sľúbila, že všetky služby by mali byť opäť dostupné v piatok 9. februára o 4.00 koordinovaného svetového času (UTC). Používatelia by taktiež mali mať prístup ku „všetkým ostatným funkciám účtu“ najmenej 30 minút pred sprístupnením všetkých transakcií.

Vyjadril sa aj generálny riaditeľ spoločnosti Binance, Changpeng Zhao:

„BOOM“ kryptomeny

Transakcie po nedávnom výbuchu kryptomeny trpeli striedavými technickými problémami, ktoré sa ťahajú najmenej od decembra minulého roku.

TIP REDAKCIE
Elon Musk prezradil, čo stojí za zničeným pohonným systémom rakety Falcon Heavy

Ako dôkaz si môžeme vziať až 250 000 registrácií do služby Binance iba hodinu po tom, ako zmenáreň v januári znovu na krátky moment sprístupnila možnosť registrácie.

Uvidíme teda, ako sa sitácia vyvinie a či sa Binance podarí svojich zákazníkov do nahodenia systému určitým spôsobom ukľudniť.