Apple sa chce zbaviť Qualcommu: Nové iPhony by mali mať LTE modemy iba od Intelu

To, o čom sa doteraz iba potichu šuškalo, bude podľa všetkého skutočnosťou.

To, o čom sa doteraz iba potichu šuškalo, bude podľa všetkého skutočnosťou. Popredný odborník na kalifornské jabĺčko po novom tvrdí, že hviezdna obchodná spolupráca medzi spoločnosťou Apple a spoločnosťou Qualcomm smeruje do záhuby. 

Dá sa však povedať, že nič iné zo súčasnej situácie ani byť nemohlo. Obaja giganti vedú maximálne zbytočné súdne vojny a táto možnosť je pre jabĺčko jednou z posledných, ktoré ešte má k dispozícii. Keď po nej siahne, odstrihne výrobcu nielen čipsetov pre mobilné zariadenia od prísunu celkom slušného množstva finančných prostriedkov, a tým mu vie celkom slušne ublížiť.

Qualcomm by tak mal nahradiť konkurent Intel. Ten si s ním v súčasnosti delí profit z dodávok modemov pre iPhony, ktoré by po tomto očakávanom kroku Apple dodával už iba on sám, informuje The Verge.

Za tvrdením, alebo skôr potvrdením, stojí fenomén Ming-Chi Kuo. Analytik si totiž podľa dostupných informácií myslí, že všetky tohtoročné iOS smartfóny vybavia mobilnými LTE modemami iba od amerického Intelu. Krok kalifornskej špičky by tým, samozrejme, celú situáciu ešte viac skomplikoval, no vzhľadom k napätiu, aké medzi gigantmi momentálne vládne, sa nie je čomu čudovať.

TIP REDAKCIE
Do smartfónov OnePlus 9 mieri veľká aktualizácia: Toto všetko prináša!
Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať