Kryptozmenáreň Coinbase vybielila svojim zákazníkom účty, vraj všetko vráti

Svet kryptomien zažíva doslova turbulentné obdobie, čo môžeme vidieť i na lietaní kurzov digitálnych mincí. 

Svet kryptomien zažíva doslova turbulentné obdobie, čo môžeme vidieť i na lietaní kurzov digitálnych mincí. Hackovanie, štátne regulácie a po novom už aj neautorizované transakcie, ktoré má na svedomí populárna online zmenáreň.

Presne tak, Coinbase stojí za neoprávneným prístupom k finančným prostriedkom niektorých jej zákazníkov. Niektorí dokonca klesli až pod nulu, informuje The Verge, kvôli čomu potom museli platiť nejaké tie penále.

Kryptozmenáreň vraj bez ich súhlasu nakúpila kryptomeny. Také množstvo, aké si zaobstarali naposledy, čiže bola kopírovaná posledná oficiálna transakcia. V niektorých prípadoch však aj niekoľkokrát za sebou, hoci išlo až o niekoľko stoviek. Podaktorí nešťastníci tak dokopy prišli aj o 1 500 dolárov.

Vraj to vráti

Coinbase by im však mala všetko vrátiť, čo oznámil jeden zo zamestnancov kryptozmenárne priamo na komunitnom webe Reddit, kde to v podstate všetko začalo. Zároveň ale podotkol, že za neočakávané poplatky nemôžu.

Medzičasom stihli zrealizovať interné vyšetrovanie a prísť tak na koreňovú príčinu, ktorou sú spoločnosti stojace za kreditnými kartami a ich nedávna zmena v sieti.

Identifikovali sme riešenie a budúce nákupy už nebudú ovplyvnené. Zabezpečíme, aby boli všetci dotknutí zákazníci plne refundovaní.

O probléme vieme už dlhšie, no v uplynulých dňoch začala frekvencia bielenia bankových účtov z ničoho nič rásť, čo následne vyústilo do razantného nárastu sťažností od nespokojných zákazníkov, a to potlačilo populárnu kryptozmenáreň do hľadania príčin aj riešení.