Z tejto štatistiky sa budeš smiať: Pozri sa, čo spôsobil falošný poplach na Havaji!

Čo by si robil, keď by si práve zistil, že ťa nezabije atómová bomba?

1

Čo by si robil, ak by si vedel, že o pár hodín zomrieš? Mnohí z nás by po prekonaní paniky svoj žiaľ utopili v alkohole, jedle alebo iných príjemných aktivitách.

Keď na Havaji omylom vyslali upozornenie pred blížiacou sa nukleárnou hlavicou, ľudia utekali kade ľahšie, schovávali sa v pivniciach domov alebo iných úkrytoch, ktoré stihli nájsť. Neskôr prišlo druhé oznámenie, ktoré ľudí upozornilo na fakt, že sa kontrolné centrum zmýlilo a že na Havaj žiadna raketa neletí. Čo by ste robili v takomto stave?

Vyzerá to tak, že tu máme odpoveď. Azda najznámejší server s hanbatými videami pre dospelých totiž zverejnil štatistiku, ktorá nás doslova rozosmiala. Pri vyslaní varovnej správy o blížiacej sa rakete im návštevnosť webu z Havaja klesla o slušných 80 %, čomu sa určite nečudujeme, no tých zvyšných 20 % aj naďalej hrdinsky bojovalo.

Keď sa ukázalo, že je všetko v poriadku a nehrozí žiadne nebezpečenstvo, stalo sa niečo, povedzme magické. Len si pozrite na graf nižšie a porovnajte si časy. Planý poplach bol vyslaný v čase 8.07, odvolaný bol o 8.45.

Pri najvyťaženejšej minúte server hlásil o 48 % viac návštevníkov, než je bežné.

V najvyťaženejšej minúte bolo na webe o 48 % viac ľudí, než býva zvykom. To bolo ale…úľav! (*badum tss*)

Čo by si v takej situácii robil ty? Daj nám vedieť v diskusii nižšie, no prosím, napíš to čo najslušnejšie.