Bojíš sa, že prídeš kvôli robotom o prácu? V Japonsku je tento trend v plnom prúde!

O všetko sa postaral tvorca desivého robota menom Erica. Tá má podľa všetkého nahradiť hlásateľa v japonskej televízii. Vyzerá to tak, že prácu nám nebude brať už len automatizácia výroby ale aj umelá inteligencia.

O všetko sa postaral tvorca desivého robota menom Erica. Tá má podľa všetkého nahradiť hlásateľa v japonskej televízii. Vyzerá to tak, že prácu nám nebude brať už len automatizácia výroby, ale aj umelá inteligencia.

O humanoidovi, ktorého vytvoril Hiroshi Ishigura sa povráva, že vyzerá tak realisticky, že by mohol mať dušu. Ericin stvoriteľ sa sám považuje za otca robota a tvrdí, že je starostlivý a čoskoro by mohol mať nezávislé vedomie. Snažil sa ho vytvoriť už od roku 2014.

Erica je jeden z tých robotov, ktorí majú najpokročilejšie systémy reči čo sa týka umelej inteligencie. Má prezentovať 23 ročnú ženu. Nevie síce hýbať rukami ale vie zistiť odkiaľ prichádza zvuk alebo kto sa jej pýta otázku. Na rozpoznávanie ľudí a ich sledovanie používa 14 infračervených senzorov a technológiu rozpoznávania tvárí. Naučili ju dokonca rozprávať aj vtipy.

TIP REDAKCIE
OnePlus 10 Pro oficiálne: Prvotriedny výkon si najskôr užijú zákazníci v Číne
Zdroj: Nicolas Datiche/ SIPA/ REX/Shutterstock/ dailymail.co.uk

Japonci sa budú v správach pozerať na robota. Mali by sme sa obávať aj my ?

Erica by mala nahradiť hlásateľa novín, teda prakticky vzal prácu dýchajúcemu človeku s vlastným vedomím a názormi. O práci robota však zatiaľ veľa nevieme. “Nahradíme jedného z hlásateľov androidom aj keď budeme vlastne používať AI na niečo, čo dali dohromady ľudia,” uviedol doktor Ishiguro.

Dostávame sa do doby, kedy nám prácu začínajú brať roboti. Fakt, kedy ľudia prichádzajú o prácu kvôli automatizovanej výrobe už dôverne poznáme. Ako sa však zmierime s tým, že nám môže onedlho vziať prácu umelý človek s naprogramovaným myslením ?

Total
36
Zdieľaní
Total
36
Zdieľať