Či už budete súhlasiť alebo nie, obľúbené pivo Alexy je podľa všetkého Budweiser. Jedného dňa však bude hlasový asistent vyjadrovať svoje názory snáď na všetko.

Alexa nebude len informovať, ale aj subjektívne hodnotiť

Podľa portálu TechCrunch bude hlasový asistent od Amazonu onedlho schopný ponúkať informácie ohľadom rôznych programov vo vašej televízii a dokonca ich bude vedieť aj poctivo ohodnotiť.

„Mať vlastný názor vás robí omnoho zaujímaveješím, dokonca aj keď ste len hlasový asistent,“ povedal viceprezident a generálny manažér Amazon Fire TV Marc Whitten.

Alexa bude na otázky typu „Čo by som si mal, alebo mala dnes pozrieť?“ odpovedať podľa vašich najsledovanejších žánrov a preferencií, no ohodnotenia a odporúčania budú celkovo jej vlastný názor.

Foto: Shelly Palmer

„Toto je sila strojového učenia. Jeden z najzaujímavejších cieľov, ktorý sa snažíme dosiahnuť, je vytvoriť asistenta, s ktorým bude vedenie rozhovoru ľuďom pripadať ako bežná konverzácia,“ povedal Whitten.

TechCrunch taktiež oznamuje, že momentálne má Amazon viac tímov, ktoré pracujú na zlepšení vedomostí, ktorými Alexa disponuje a neustále pridávajú viac a viac faktami podložených informácií.

Alexa ako plnohodnotná účastníčka konverzácie

Cieľom Amazonu je dostať Alexu k takej dokonalosti, aby sama dokázala viezť konverzáciu ohľadom jej vlastných názorov a priazniach bez hocijakej potreby navigovania alebo pomoci zo strany firmy.

Alexa možno zatiaľ nevie aký je jej obľúbený film, no už teraz dokáže robiť niekoľko užitočných vecí, ako napríklad dať ti rady ku rande alebo umožniť rozhovor s AI spoločníkom Ghost z Destiny 2.