Samsung nedávno potvrdil, že ich novinky budú predstavené už budúci mesiac, počas Mobile World Congress v Barcelone. Čo všetko novinka ponúkne, resp. aké vylepšenia v porovnaní s Galaxy S8 prinesie, sme až doteraz presne nevedeli.

To sa dnešným dňom mení. Vážení, toto je prehľad toho, čím sa nás Samsung bude snažiť presvedčiť, že ich vlajková loď je najlepšia.

Čistý výkon

Na základe informácií z čínskeho webu ifanr vieme, Galaxy S9 ponúkne 5,8-palcový Super AMOLED displej, zatiaľ čo väčší Galaxy S9+ prinesie až 6,2-palcový Super AMOLED displej. Oba modely bude poháňať procesor Snapdragon 845 (Čína, USA) alebo Exynos 9810 (Európa). Oba modely majú byť dostupné v konfiguráciách 4 GB RAM + 64 GB úložisko, resp. 6 GB RAM + 128 GB úložisko. Chýbať nemá ani slot pre SD kartu.

Samsung Galaxy S9 ponúkne len jeden 12 Mpx fotoaparát s clonou f/1.5optickou stabilizáciou obrazu. Na druhú stranu, Galaxy S9+ príde s duálnym fotoaparátom pozostávajúcim z dvoch 12 Mpx senzorov s clonami f/1.5 a f/2.4. Prednú stranu by mal zdobiť 8 Mpx senzor s clonou f/1.7.

Pripraviť sa môžeš aj na technológie ako Bluetooth, NFC, USB C, dual SIM (toto nie je pre Slovensko isté) a oveľa viac.

Samsung W2018, ktorý disponuje nastaviteľnou clonou

Šialený fotoaparát, aký tu ešte nebol

Medzi hlavné vylepšenia na Galaxy S9 a S9+ má jednoznačne patriť fotoaparát. Ten má ponúknuť ostrejšie fotografie počas dňa a svetlejšie zábery s menším digitálnym šumom v noci.

Samsung toho dosiahne vďaka použitiu nového senzoru s clonou len f/1.5. Čo je možno ešte dôležitejšie je to, že clonu si Galaxy S9 bude vedieť nastaviť tak, ako je to možné na kompaktoch či zrkadlovkách. To naposledy dokázala Nokia N86, ktorá vedela meniť medzi clonami f/2.4, f/3.2 a f/4.8.

Ďalšou veľkou novinkou je podstatne vylepšené natáčanie videa. Samsung Galaxy S9 a S9+ majú byť schopné zachytiť videá so snímkovaním až 1000 fps. Bude sa teda snažiť o to, čo minulý rok ukázal smartfón Xperia XZ Premium.

Vylepšením by však mali prejsť aj iné režimy natáčania či už pri snímkovaní 120 fps, 240 fps alebo klasických 30 fps.

 • Michal Beno

  Ak to tak naozaj bude a ostane tak mi síce bude ľúto za mojim S8+ ale isto pôjdem do S9+. Pecka ten foťák…

 • hrino

  Jedine pozitivum je to 1000fps video 🙂 teda oproti S8

  • FILO

   4K 120fps tiež..napríklad taký iPhone X to nedokáže.

 • Rafael Szepesi

  tiež sa už teším na príchod telefonu mna zaujala hlavne informácia že bude mat stereo reproduktor a zvuk vyladení spoločnosťou AKG no či to tak bude je zatial asi neisté.Tak či tak asi prejdem na s9 z s6 ky.