galaxy note 8

Samsung si verí: V roku 2018 chce predať 320 miliónov smartfónov

Samsung zverejnil informáciu o predpokladanom počte predaných zariadení pre rok 2018. Ide o približne rovnaký počet, aký mal predať aj v roku 2017.

Samsung zverejnil informáciu o predpokladanom počte predaných zariadení pre rok 2018. Ide o približne rovnaký počet, aký mal predať aj v roku 2017.

Informácie pochádzajú zo správy určenej dodávateľom Samsungu, ktorých musí výrobca informovať o plánoch pre rok 2018. Tento rok by fabriky Samsungu mali vychrliť 320 miliónov smartfónov, 40 miliónov „hlúpych“ telefónov, 20 miliónov tabletov a 5 miliónov nositeľných zariadení.

To, prečo Samsung nenastavil predpokladaný počet predaných kusov na hodnotu vyššiu, než minulý rok, zatiaľ známe nie je. Je však možné, že je to kvôli nasýteniu trhu, ako aj čoraz väčšej konkurencie zo strany Apple a ďalších výrobcov Android zariadení. Taký Huawei minulý rok predal 150 miliónov kusov smartfónov, čo je obrovský počet.

Upravenie stratégie

Je možné, že Samsung začne pomaly ale isto otáčať svoju stratégiu smerom k tomu, čo robí Apple. Myslíme tým naťahovanie marže pri prémiových zariadeniach. Svedčí o tom aj predstavenie Samsung Galaxy A8 a A8+, dvoch modelov, ktoré síce patria do strednej triedy, cenovo sa však šplhajú až k high-end zariadeniam.

TIP REDAKCIE
Prekvapivé výsledky: Android 11 nie je najrozšírenejšou verziou OS od Google

Jedno je však isté. Ak sa niečo drasticky nepokazí, Samsung by si mal na svetovom trhu aj tento rok udržať pozíciu lídra.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať