POZOR: Falošný Tesco účet láka na 100 € poukážku, ide o podvod!

Dávajte si pozor na falošné Tesco účty. Lákajú na neexistujúce súťaže.

3

Na rôznych sociálnych sieťach sa objavili podvodné súťaže zneužívajúce značku Tesco. Súťaž ľudí láka na kupóny v hodnote 100 €, ktoré získate v prípade, ak podvodnú stránku začnete sledovať. Aktuálne sa podvodná stránka nachádza na sociálnej sieti Instagram.

V prípade Tesca sa v minulosti podobné súťaže opakovali. Ide pravdepodobne o ľudí, ktorí sa podvodom snažia na stránku nalákať čo najviac ľudí, ktorú neskôr buď premenujú a predajú alebo využijú na iné účely.

Podvodný účet tvrdí, že prvých 20 000 ľudí získa 100 € kupón na nákupy.

TECHBYTE už kontaktoval spoločnosť Tesco, ktorá podvod potvrdila: „Spoločnosť Tesco sa dištancuje od súťaže o nákupné poukážky, ktorá sa v posledných dňoch objavila na mnohých sociálnych sieťach. Ide o zneužitie našej značky a neodporúčame na ňu reagovať, zapájať sa či ju akokoľvek zdieľať. Tesco realizuje všetky súťaže výhradne prostredníctvom vlastnej facebookovej stránky TESCO SK s prelinkom na domovskú stránku so štatútom súťaže.

Tesco na Slovensku nemá aktuálne oficiálny účet na Instagrame, preto na súťaž vôbec nereagujte – ide o falošnú Tesco stránku,“ upozorňuje Lucia Poláčeková, PR manažérka Tesca na Slovensku.

Ak náhodou narazíte na súťaž o 100 € nákupné poukážky pre využitie v obchodoch Tesco, dávajte si pozor. Môžu byť totiž spoplatnené alebo vás inak ohroziť.