Na rôznych sociálnych sieťach sa objavili podvodné súťaže zneužívajúce značku Tesco. Súťaž ľudí láka na kupóny v hodnote 100 €, ktoré získate v prípade, ak podvodnú stránku začnete sledovať. Aktuálne sa podvodná stránka nachádza na sociálnej sieti Instagram.

V prípade Tesca sa v minulosti podobné súťaže opakovali. Ide pravdepodobne o ľudí, ktorí sa podvodom snažia na stránku nalákať čo najviac ľudí, ktorú neskôr buď premenujú a predajú alebo využijú na iné účely.

Podvodný účet tvrdí, že prvých 20 000 ľudí získa 100 € kupón na nákupy.

TECHBYTE už kontaktoval spoločnosť Tesco, ktorá podvod potvrdila: „Spoločnosť Tesco sa dištancuje od súťaže o nákupné poukážky, ktorá sa v posledných dňoch objavila na mnohých sociálnych sieťach. Ide o zneužitie našej značky a neodporúčame na ňu reagovať, zapájať sa či ju akokoľvek zdieľať. Tesco realizuje všetky súťaže výhradne prostredníctvom vlastnej facebookovej stránky TESCO SK s prelinkom na domovskú stránku so štatútom súťaže.

Tesco na Slovensku nemá aktuálne oficiálny účet na Instagrame, preto na súťaž vôbec nereagujte – ide o falošnú Tesco stránku,“ upozorňuje Lucia Poláčeková, PR manažérka Tesca na Slovensku.

Ak náhodou narazíte na súťaž o 100 € nákupné poukážky pre využitie v obchodoch Tesco, dávajte si pozor. Môžu byť totiž spoplatnené alebo vás inak ohroziť.

Pridať komentár

Email je už registrovaný na stránke. Použite prosím Prihlasovací formulár alebo vložte iný.

Zadali ste nesprávne používateľské meno alebo heslo

Sorry that something went wrong, repeat again!

3pripomienky

od najnovších
od najlepších od najnovších od najstarších
1

Už to bolo aj na fb

2

Toto tu uz raz bolo nie ?

3

Opäť niekto spustil podvodné stránky.