Vynálezom,  o ktorom je reč je elektronická pokožka, ktorá vám umožní manipulovať virtuálnymi predmetmi, a to bez jediného dotyku.

Meniť veci pohybom ruky, zápästia či prstov je ďalší míľnik, ktorý dosiahla virtuálna realita. Predstavte si, že by ste s takouto e-pokožkou dokázali písať na klávesnici alebo zapínať a zhasínať svetlá, či dokonca nastavovať ich intenzitu. To všetko dokáže nový vynález o veľkosti samolepky.

Ako táto nová technológia vyzerá a funguje? 

Aby dokázali bežné VR zariadenia sledovať pohyb, potrebujú za pomoci kamery vidieť objekt. Funguje to však len pri veľkých pohyboch. Ak by ste chceli zaznamenať jemnejšie pohyby, ako je napríklad pohyb prstov, zistili by ste, že rozlíšenie kamery na to nestačí.

E-pokožka je preto len tenkým filmom so senzormi, ktoré reagujú na magnet. Nepotrebuje teda byť v zornom poli so zariadením, ktoré ňou ovládame. Vynález je tenký, jemný, možno ho ohýbať a nespotrebuje veľa energie. Pri reakcii e-pokožky s magnetom veľmi záleží na uhle vašej ruky. Podľa neho totiž dokáže vynález vytvárať rôzne úrovne napätia. Výskumníci naprogramovali softvér tak, že kontroluje čo sa stane nech ruku otočíte akokoľvek.

Technológia pritom nemá nahrádzať terajšiu virtuálnu realitu, len ju doplniť.