Exponenciálny nárast kryptomeny a databázy Blockchain vytvára možno až príliš veľa priestoru pre rôzne typy hackov, zlomyseľných aktivít, a phishingových pascí. Presne pre tento dôvod vznikla aplikácia Ethereum Scam Database, ktorá by mala pomôcť týmto hrozbám predísť.

EtherscamDB ako ochranca vašich účtov

Ethereum Scam Database, alebo teda EtherscamDB, je veľmi užitočná webová stránka, ktorá dostáva informácie od ľudí ohľadom online podvodov, aby pomohla novým nadšencom kryptomeny ochrániť sa pred útokmi a hlavne pred krádežou ich drahocenných „mincí“.

Pozitívne výsledky

Od jej spustenia minulý rok dokázala aplikácia usvedčiť až 2 614 potenciálnych podvodných stránok. Našťastie už je väčšina z nich odstavená a nefunkčná.

Podľa EtherscamDB je v dobu písania tohto článku aktívnych približne 253 potenciálnych podvodných stránok.

Aplikácia je taktiež výhodná v tom, že presne dokáže popísať a určiť druh útoku, pôvodnú URL adresu stránky na ktorej bol podvodník zaznamenaný, ako aj poskytnúť viac bližších informácií ohľadom presného postupu útoku. Stránka má dokonca voľné políčko, ktoré slúži na zobrazenie presného názvu spoločnosti alebo služby, ktorá sa nachádza v mieridle podvodníka.

Problémy so stabilitou

Nevýhodou je však nestabilita tejto stránky. Podľa všetkého web veľmi často padá a zvykne byť aj dlhší čas offline.

Väčšina ľudí, ktorí narazia na nejakú podozrivú aktivitu okamžite nahlási podozrivé správania do aplikácie čím nepomáhajú len sebe, ale aj ostatným. Aby ste sa pozreli, ktoré stránky sú momentálne považované za hrozbu, kliknite na tento link.