Intuíciu nadobúdame tým, že sme v spojení s druhými ľudmi. Nie však za pomoci elektroniky

Vedci veria tomu, že sa im podarilo odhaliť tajomstvo intuície. Každý z nás tento pocit akéhosi tušenia istotne pozná. Kde sa v nás berie?

Vedci veria tomu, že sa im podarilo odhaliť tajomstvo intuície. Každý z nás tento pocit akéhosi tušenia istotne pozná. Kde sa v nás berie?

V skutočnosti je to tak, že ľudský mozog má určitý typ “wi-fi”, ktorá neustále zhromažďuje informácie o druhých ľuďoch. Samozrejme len o tých, na ktorých sa daný človek pozerá. “Ľudia dokážu priamo spoznávať emócie alebo záujmy druhých, podľa toho, čomu venujú svoju pozornosť. Toto je založené na priamom prepojení medzi naším mozgom a mozgami druhých ľudí. Ja to volám ‘medzimozog’,” uviedol profesor Digby Tatum, ktorý sa venoval skúmaniu ľudského mozgu a komunikácie.

Tvrdí, že ľudia sú vtiahnutí do udalostí ako futbalové zápasy, koncerty alebo náboženské ceremónie spoločne práve kvôli “medzimozgu”. Myslí si, že v komunikácii zohráva jazyk len veľmi obmedzenú rolu. Hráči v pokri sa napríklad snažia zistiť aké karty asi držia v rukách ich protivníci tým, že si všímajú ich pohyby tváre alebo tela. Profesor tvrdí, že ľudia sú schopní vnímať podprahové informácie.

TIP REDAKCIE
Amazon a IKEA sľubujú, že do roku 2040 budú prevážať tovar len na uhlíkovo neutrálnych lodiach!

Intuíciu však nemožno nadobudnúť cez elektroniku

Nefunguje to dokonca ani cez videohovory. Tie proces jednoducho narušia. Prečo?
“Emocionálne nadobudnutie intuície nastáva rýchlosťou svetla, nie rýchlosťou elektronického prenosu. Vizuálne informácie musí sprevádzať zvuk, gesto, vôňa potu, možnosť dotyku a spojenie.”

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať