Intel nedávno odhalil skutočnosť, že aj novšie procesory trpia frekventovanými problémami s reštartovaním, ktoré vznikli po záplatach zraniteľností Spectre a Meltdown. Čipový gigant už predtým povedal, že problémy s reštartovaním majú systémy s Broadwell a Haswell čipmi.

Po znovuvytvorení problému, ktorý sa spoločnosť snažila vyriešiť, Intel zistil, že podobné chovanie môžu mať aj platformy, ktoré sú založené na čipoch Skylake a Kaby Lake. Zraniteľné sú aj systémy s  Ivy Bridge a Sandy Bridge.

FOTO: Digital Trends

Intel sa snaží

Našťastie však viceprezident spoločnosti Intel, Navin Shenoy, oznámil, že jeho tím je veľmi blízko k indentifikovaniu príčiny celého problému. K tejto informácii ešte dodal: „Už budúci týždeň budeme poskytovať dodávateľom beta mikrokódy na validáciu.“

Nepriaznivé výsledky testovania

Keď bol počas testovania procesor pri čítaní dát zaťažený na 100 %, nebol zaznamenaný ani najmenší pokles v rýchlosti. Avšak počas 100-percentného vyťaženia pri zapisovaní dát rýchlosť klesla až o nebezpečných 18 %. Aby toho ale nebolo málo, keď spoločnosť testovala systém za použitia nástrojov na písanie vysoko výkonných, škálovateľných užívateľských aplikácií pre ukladanie dát, bol zaznamenaný až 25-percentný pokles v rýchlosti, a to aj pri použití len jediného jadra.

Intel tvrdí, že spolupracuje s partnermi a zákazníkmi, aby sa vyriešili problémy s oblasťami, kde je pokles výkonu najvyšší. Jednou z možností je aj Reptoline, technológia od Google, ktorú vytvoril inžinier, aby ochránil systémy giganta pred druhým variantom Spectre bez akéhokoľvek vplyvu na výkon.

Pridať komentár

Email je už registrovaný na stránke. Použite prosím Prihlasovací formulár alebo vložte iný.

Zadali ste nesprávne používateľské meno alebo heslo

Sorry that something went wrong, repeat again!