Intel priznáva: Problémy spôsobené Spectre záplatami môžu mať aj novšie čipy

Intel nedávno odhalil skutočnosť, že aj novšie procesory trpia frekventovanými problémami s reštartovaním, ktoré vznikli po záplatach zraniteľností Spectre a Meltdown.

Intel nedávno odhalil skutočnosť, že aj novšie procesory trpia frekventovanými problémami s reštartovaním, ktoré vznikli po záplatach zraniteľností Spectre a Meltdown. Čipový gigant už predtým povedal, že problémy s reštartovaním majú systémy s Broadwell a Haswell čipmi.

Po znovuvytvorení problému, ktorý sa spoločnosť snažila vyriešiť, Intel zistil, že podobné chovanie môžu mať aj platformy, ktoré sú založené na čipoch Skylake a Kaby Lake. Zraniteľné sú aj systémy s  Ivy Bridge a Sandy Bridge.

FOTO: Digital Trends

Intel sa snaží

Našťastie však viceprezident spoločnosti Intel, Navin Shenoy, oznámil, že jeho tím je veľmi blízko k indentifikovaniu príčiny celého problému. K tejto informácii ešte dodal: “Už budúci týždeň budeme poskytovať dodávateľom beta mikrokódy na validáciu.”

Nepriaznivé výsledky testovania

Keď bol počas testovania procesor pri čítaní dát zaťažený na 100 %, nebol zaznamenaný ani najmenší pokles v rýchlosti. Avšak počas 100-percentného vyťaženia pri zapisovaní dát rýchlosť klesla až o nebezpečných 18 %. Aby toho ale nebolo málo, keď spoločnosť testovala systém za použitia nástrojov na písanie vysoko výkonných, škálovateľných užívateľských aplikácií pre ukladanie dát, bol zaznamenaný až 25-percentný pokles v rýchlosti, a to aj pri použití len jediného jadra.

TIP REDAKCIE
MIMORIADNE: Slovákov ohrozuje nový podvod. Okradnú vás o peniaze, mieria na to najzákladnejšie!

Intel tvrdí, že spolupracuje s partnermi a zákazníkmi, aby sa vyriešili problémy s oblasťami, kde je pokles výkonu najvyšší. Jednou z možností je aj Reptoline, technológia od Google, ktorú vytvoril inžinier, aby ochránil systémy giganta pred druhým variantom Spectre bez akéhokoľvek vplyvu na výkon.

Total
14
Zdieľaní
Total
14
Zdieľať