YouTube konečne opravil vertikálne zobrazenie videí na iOS

Áno, na niečo takéto sa čakalo veľmi dlhý čas, no konečne je to tu. YouTube vylepšil svoju iOS aplikáciu, aby všetci videli vertikálne videá presne tak, ako to má byť – v plnom rozlíšení.

Áno, na niečo takéto sa čakalo veľmi dlhý čas, no konečne je to tu. YouTube vylepšil svoju iOS aplikáciu, aby všetci videli vertikálne videá presne tak, ako to má byť – v plnej veľkosti.

Toto vylepšenie YouTube ohlásil už v auguste, no dočkali sme sa až teraz. To však nič nemení na dôvode sa radovať, keďže od tohto týždňa je update dostupný všade a pre každého. 

Vertikálne videá na YouTube

Je čistá pravda, že vertikálne videá na telefónoch vyzerajú jednoducho dobre, keďže vlastne tak by sa mal telefón držať a vypĺňajú každý jeden kúsok vášho displeju. Na YouTube sa v poslednom čase nahráva stále viac a viac vertikálnych videí, čiže je rozumné, že YouTube pritlačil na pílu a vydal update, aby všetko bolo tak, ako to má byť.

Síce to znie ako fantastický update, je jasné, že sa môžu vyskytnúť aj nejaké tie chyby. V tomto prípade ide o to, že niektoré videá sa jednoducho neprepnú na “full screen”, ako napríklad toto video populárnej speváčky Seleny Gomez.

TIP REDAKCIE
Základné školy dostanú Príručku digitálnej bezpečnosti, daruje ju ESET

Videá v “landscape” zobrazení

Niektoré videá boli na YouTube nahraté už s čiernymi stĺpcami na bokoch, čo z nich technicky robí “horizontálne” videá. Mnoho videí pri pokuse o prehranie vo vertikálnom zobrazení sa nanešťastie vráti nazad do prehrávania v horizontálnej orientácii. Nestačí teda nič viac, než dúfať, že sa na YouTube prestanú nahrávať videá v takomto zobrazení, keďže teraz už YouTube podporuje vertikálne zobrazenie.

Každý jeden vlastník zariadenia s iOS by sa však mal pripraviť na určitú vývinovú dobu, kým sa funkcia vycibrí k dokonalosti.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať