Toyota sa mení na Teslu: Japonská automobilka oznámila príchod 10 elektromobilov!

Jedna z najväčších špičiek automobilového priemyslu hodlá už onedlho vyrukovať s celkom slušným nákladom štvorkolesových noviniek.

Jedna z najväčších špičiek automobilového priemyslu hodlá už onedlho vyrukovať s celkom slušným nákladom noviniek. Chce však postupom času zanevrieť na spaľovacie motory, preto ich vybaví modernejšou alternatívou bez emisií.

Toyota odhalila svoje ambiciózne plány v uplynulých dňoch, a to priamo v hlavnom meste Japonska, informuje web Electrek. Okolo roku 2020 by tak malo na globálny spotrebiteľský trh doraziť až 10 nových elektromobilov. Bližšie detaily ale zatiaľ nie sú známe.

Vieme iba to, že aby sa jej čerstvo odhalené ciele podarili skutočne dosiahnuť, nezostáva nič iné, ako investovať do vývoja a výroby vlastných batérií poriadne ozrutnú sumu. Autoblog hovorí až o 13 miliardách dolárov.

Prvou krajinou, kde avizované autá poháňané elektrickou energiou dorazia, bude Čína. Následne však poputujú aj do iných kútov sveta vrátane Európy, takže sa rozhodne máme na čo tešiť. Renomovaná automobilka ale plánuje priniesť aj elektrické verzie všetkých súčasných modelov na fosílne palivá. Zákazník si tak bude môcť vybrať to, čo mu je bližšie.

TIP REDAKCIE
VAROVANIE pre Slovensko: Čína dvíha prst, hovorí o následkoch návštevy taiwanskej delegácie

Toyota chce akcelerovať popularizáciu BEV (Battery Electric Vehicle) s viac ako 10 BEV modelmi, ktoré začnú byť k dispozícii začiatkom 20. rokov 21. storočia, a to najskôr v Číne, čiže ešte predtým, ako vstúpia na iné trhy – očakávame postupné predstavenie Japonsku, Indii, Spojeným štátom a Európe.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať