FOTO Toto je veľdielo Elona Muska: Obrovská raketa Falcon Heavy na prvých záberoch!

Kontroverzný vizionár opäť poodhalil to, prostredníctvom čoho nás hodlá zobrať na inú planétu v slnečnej sústave.

Kontroverzný vizionár opäť poodhalil to, prostredníctvom čoho nás hodlá zobrať na inú planétu v slnečnej sústave. Falcon Heavy pozostáva až z troch menších rakiet, aby tak zvládol neľahkú úlohu, kvôli ktorej ho ešte stále dávajú dokopy. 

Azda najväčší (doslova) počin Elona Muska a jeho tímu zo SpaceX konečne uzrel svetlo sveta. Po mnohých rokoch rôznych vizualizácií a snahy spojiť tri stupne rakety Falcon 9 sa môžeme pozrieť na reálne fotky rakety, ktorá je navrhnutá pre väčšie vesmírne projekty, ako napríklad cestu ľudí na Mars.

Raketa Falcon Heavy je zložená z troch raketových stupňov. Každý z nich má 9 motorov Merlin.

Elon Musk fotky zverejnil na svojom InstagrameTwitteri len pred pár desiatkami minút. Sú teda čerstvé ako raňajšie pečivo. Každý z troch stupňov disponuje deviatimi motormi Merlin. Dva raketové stupne po boku toho hlavného (v strede) sú už použité rakety Falcon 9, ktoré SpaceX vyslal do vesmíru a ktoré sa bezpečne vrátili.

Raketa Falcon Heavy je schopná na orbitu Zeme dopraviť až 63,5 ton nákladu.

Falcon Heavy je tak, ako už jeho názov napovedá, poriadne veľká a ťažká raketa schopná do vesmíru vyniesť 63,5 tony nákladu. Pre SpaceX je to veľká záležitosť, keďže do jednej misie bude môcť kombinovať viacero menších. Okrem toho získa priestor osloviť klientov, ktorí by na obežnú dráhu Zeme radi vyslali ťažší náklad.

TIP REDAKCIE
iPhone 12 a iPhone 13 majú problém s Bluetooth pripojením v aute. Na vine sa zdá byť iOS 15
Na palube prvého letu Falcon Heavy bude aj elektromobil Tesla Roadster patriaci Muskovi.

Prvý let rakety Falcon Heavy je naplánovaný na január. Raketa by na obežnú dráhu mala vyniesť elektromobil Tesla Roadster patriaci samotnému Muskovi.

Znelo to ako vtip, no pri pomyslení, aký je Elon Musk šialenec to teraz znie ako dohodnutá záležitosť. Samotný Musk však upozorňuje, že prvý štart Falcon Heavy môže skončiť ako jeden obrovský ohňostroj. Pokaziť sa totiž môže doslova milión vecí, ktoré bude musieť SpaceX vyladiť.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať