Môže byť prvý bilionár: Otec kryptomeny Bitcoin patrí medzi najväčších boháčov

Či existuje alebo nie, je teraz asi jedno, pretože by tak či tak mohol figurovať v prestížnom rebríčku, kde sú ľudia s tými najväčšími majetkami na svete.

Či existuje alebo nie, je teraz asi jedno, pretože by tak či tak mohol figurovať v prestížnom rebríčku, kde sú ľudia s tými najväčšími majetkami na svete. Presne tak, záhadný Satoshi Nakamoto šliape na päty menám, ako je Bill Gates alebo taký Jeff Bezos.

A to ho široká verejnosť dokonca ešte ani nevidela. Rovnako nevieme, či ide o jeho skutočnú identitu, respektíve či sa jedná o jednotlivca alebo rovno skupinku viacerých ľudí, ktorí si z celkom logických dôvodov jednoducho neželajú, aby sme ich niekdy spoznali.

Vieme iba to, že vlastní (alebo vlastnia) bitcoiny v hodnote viac ako 17 miliárd amerických dolárov, čo by ho zaradilo na 52. miesto aktuálneho rebríčka magazínu Forbes. Koľko ich teda má? Údajne až okolo jedného milióna!

Rozhodne hodnota

Všetko teda záleží už iba od toho, ako bude hodnota najpopulárnejšej kryptomeny rásť. Keď vystrelí až nad závratných 100-tisíc, čo predpokladajú viacerí odborníci a analytici, môže z neho jedného dňa byť prvý bilionár na svete, píše web Mashable. Vďaka tomu v podstate predbehne ako zakladateľa Amazonu, tak aj zakladateľa Microsoftu. Otázne už zostáva iba to, kedy niečo také nastane.

TIP REDAKCIE
Prvý náhľad na Xiaomi 12: Aký dizajn zvolí výrobca tentokrát?
Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať