Prvý smartfón so snímačom odtlačkov pod displejom uvidíme už o pár týždňov!

To, že rok 2018 prinesie hneď niekoľko nových modelov bez fyzicky viditeľných biometrických zabezpečení, je jasné už celkom dlhšie.

To, že rok 2018 prinesie hneď niekoľko nových high-end modelov bez fyzicky viditeľných biometrických zabezpečení, je jasné už celkom dlhšie. Až doteraz však nebolo jasné, kedy presne začnú snímače pod zobrazovacími panelmi zaplavovať trh.

Ako píše ostrieľaný web GSMArena, výrobca Synaptics totiž v uplynulých dňoch vyrukoval s informáciou, podľa ktorej nás už dlho čakať nenechajú. Všetko nasvedčuje tomu, že prvé smartfóny s takouto technologickou vymoženosťou uzrú svetlo sveta počas nadchádzajúceho podujatia CES 2018, čiže o pár týždňov!

Snímač Clear ID FS9500 od Synaptics, ktorý dostanú viaceré high-end smartfóny

Web AndroidPortal spomína, že jedným z nich zrejme bude aj očakávaná vlajková loď Samsung Galaxy S9. Hoci je zvykom predstaviť ju až koncom februára a začiatkom marca, teda vtedy, kedy v španielskej Barcelone otvorí svoje brány ďalšie z veľkých tech podujatí – MWC 2018, tento rok má byť trošku iný.

Do úvahy tentokrát pripadá podstatne skorší termín, ako sme si za posledné roky zvykli. Otázne je už iba to, akou formou a do akej hĺbky nám ju Samsung hodlá ukázať.

TIP REDAKCIE
Google Pixel 6 a Pixel 6 Pro OFICIÁLNE: Konečne smartfóny hodné titulu vlajkovej lode!

Sony, Xiaomi aj LG

Počas januárovej šou spotrebnej elektroniky CES možno očakávať high-end novinku s operačným systémom Android ako od japonského priekopníka Sony, tak aj od juhokórejského giganta LG. Keď však zoberieme do úvahy minuloročné predstavenie, nový smartfón so snímačom odtlačkov prstov priamo pod displejom môže tiež ukázať HTC, Xiaomi alebo taký Huawei.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať