Samsung Notebook 9: Predstava kórejského výrobcu o modernom a extra výkonnom ultrabooku roku 2018

Kórejský Samsung nevyrába iba smartfóny alebo napríklad veľké inteligentné televízory. Samsung produkuje aj zaujímavé prenosné počítače, medzi ktoré sa v budúcom roku zaradí nový model Samsung Notebook 9.

Kórejský Samsung nevyrába iba smartfóny alebo napríklad veľké inteligentné televízory. Samsung produkuje aj zaujímavé prenosné počítače, medzi ktoré sa v budúcom roku zaradí nový model Samsung Notebook 9.

Samsung Notebook 9 bude reprezentovať rok 2018 tými najlepšími vlastnosťami, ktoré vystihujú koncept moderného ultrabooku pre prácu aj zábavu. V prvom rade existujú dve, vlastne tri verzie ultrabooku.

Kompaktnejší model s 13,3-palcovou obrazovkou dopĺňa väčší súrodenec s obrazovkou s 15-palcovou uhlopriečkou. Menšia verzia váži skromných 995 gramov a veľmi dobre je na tom aj väčší typ. Ten váži iba 1250 gramov (!).

Samsung Notebook 9
© Samsung

O výkon nových prenosných počítačov s logom Samsung sa bude starať procesor Intel Core i7 poslednej 8. generácie, ktorý výrobca skombinoval so 16 GB operačnou pamäťou a až 1 TB SSD diskom.

Do 15-palcovej verzie si ešte môžete pridať grafiku Nvidia MX150 (2 GB GDDR5), ktorá zvýši celkovú váhu notebooku o 40 gramov. Aby sme nezabudli, telo ultrabookov je vyrobené zo zliatiny horčíka, ktorá zabezpečila uvádzanú nízku váhu a zároveň vysokú pevnosť a odolnosť. Tenké rámiky okolo displeja sú samozrejmosťou aj keď dizajn nie je zrovna to, čo by lákalo najviac.

Samsung Notebook 9
© Samsung

Obrazovku notebookov výrobca nazval RealViewDisplay. Pýšia sa FHD 1080p rozlíšením, jasom 500 nitov a pokrytím sRGB spektra na úrovni 95-tich percent. Otázna je zatiaľ výdrž na jedno nabitie, ktorá silne závisí aj od spôsobu používania. 6-článková 75Wh batéria však naznačuje, že by sme mali byť s výdržou spokojní.

Samsung Notebook 9 s dotykovým perom

Dva ultrabooky Samsung Notebook 9 s tradičným konštrukčným riešením nasleduje tretí model hybridnej koncepcie. Notebook 9 Pen je vybavený 13,3-palcovou obrazovkou po vzore vyššie spomínaného súrodenca. Pribudol iba dotyk a jas sa mierne znížil na 450 nitov.

TIP REDAKCIE
Divadelný ústav sa stal partnerom Google: Absolvujte unikátnu online výstavu
Samsung Notebook 9
© Samsung

Novinkou je dotykové pero S Pen, ktoré je typické pre smartfóny z radu Samsung Galaxy Note. Notebook taktiež váži 995 gramov, no má menšiu, 39Wh batériu. Maximálny užívateľský komfort zabezpečí obrazovka, ktorú je možné preklopiť v 360-stupňovom režime.

Všimli sme si aj infračervenú kameru, ktorej význam však bližšie špecifikovaný nebol. Uvedieme ešte osvetlenú klávesnicu, snímač odtlačkov prstov alebo 1,5W stereo reproduktory.

Samsung Notebook 9
© Samsung

Rodina Samsung Notebook 9 (2018) je úplne nová, čiže nemáme informácie o cenách. Tento mesiac sa začne predávať na juhokórejskom trhu a v prvom štvrťroku budúceho roku v USA. Do kontaktu so zariadeniami môžeme prísť aj na podujatí CES 2018, ktoré sa koná začiatkom roka v Las Vegas.

Európska dostupnosť je momentálne otázna, resp. skôr zatiaľ neplánovaná.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať