Apple v pozore: Qualcomm podal nové žaloby, v stávke je aj predaj iPhone X!

Americký výrobca čipsetov vyrukoval rovno s tromi žalobami na adresu kalifornského jabĺčka, ktoré len nedávno spravilo niečo podobné.

Vojna v technologickej sfére spotrebiteľského trhu ani zďaleka neutícha, práve naopak. Americký výrobca čipsetov totiž vyrukoval rovno s tromi čerstvými žalobami na adresu kalifornského jabĺčka, ktoré len nedávno spravilo niečo podobné.

Vo všetkých prípadoch sa podľa dostupných informácií z webu The Verge jedná o porušovanie patentovaných technologických riešení spoločnosti Qualcomm, pričom tých je tentokrát dokopy až 16. A to prostredníctvom výbavy troch modelov iPhonov – sedmičky, osmičky a dokonca aj desiatky, čiže iPhonu X.

Niekde v tom má prsty špeciálny energetický manažment, v iných pre zmenu technológia na vytváranie rozmazaného (takzvaný bokeh efekt) pozadia cez vychýrený režim Portrét spoločnosti Apple. To však ale ani zďaleka nie je všetko. Výrobcovi čipsetov pre mobilné telefóny prekáža aj modem od rivala z brandže, spoločnosti Intel, ktorý sa nachádza v niektorých kusoch hi-tech desiatky.

Zákaz importu

Preto sa v podstate snaží, aby jabĺčku znemožnil v Spojených štátoch amerických predávať tie iOS smartfóny, kde nie je integrovaný hardvér priamo z jeho dielne. Ide mu teda o to, aby Apple zanevrelo na modemy od Intelu, vďaka čomu on získa podstatne väčšiu zákazku a teda aj podstatne viac dukátov do vrecka.

TIP REDAKCIE
Nový fenomén? Vlastný čipset plánuje aj Oppo, prísť môže už v roku 2023

Qualcomm chce jeden zo svojich cieľov dosiahnuť cez zakázanie importu iPhonu X do USA, čím následne znemožní predaj novinky u dvoch miestnych mobilných operátorov, AT&T a T-Mobile, informuje The Verge.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať