Apple ide pred súd: Čipsety Snapdragon z Android smartfónov porušujú jeho patenty

Patentová roztržka nielen medzi dvomi technologickými gigantmi naberá na obrátkach.

Patentová roztržka nielen medzi dvomi technologickými gigantmi naberá na obrátkach. Qualcomm vraj po novom okopíroval hneď niekoľko technologických riešení Applu, aby ich potom použil v starších čipsetoch Snapdragon na šetrenie elektrickej energie.

Konkrétne má ísť o model 800 a 820, čiže high-end kúsky z vlajkových lodí. A aby to kalifornský gigant aj celému svetu dokázal, rozhodol sa, že taktiež amerického výrobcu rovno zažaluje. Pred súdom tak bude musieť dokázať, že to, čo hovorí, je skutočne pravda.

Nepôjde však o premiéru, ale pokračovanie už pomerne dlhej ságy súdnych ťahaníc, ktorá vznikla ešte začiatkom tohto roka. Ako píše web Engadget, celé to začalo jabĺčko, keď obvinilo Qualcomm z nekalých obchodných praktík. Zneužívanie dominantného postavenia viedlo k až príliš vysokým licenčným poplatkom za využívanie patentovaných technológií, a to sa, samozrejme, nepozdávalo obchodným partnerom obvineného.

TIP REDAKCIE
MediaTek, ARM a Tencent chystajú niečo veľké: Ray-tracing v smartfónoch je blízko!

800 miliónov

Pred niekoľkými dňami sa navyše situácia zopakovala, tentokrát na Taiwane, kde výrobca čipsetov čelí žalobe kvôli monopolu a ide mu tak až o takmer 800 miliónov dolárov. Na podobný krok dokonca pristúpila aj federálna organizácia FTC, takže pravá šou ešte len začne.

Total
14
Zdieľaní
Total
14
Zdieľať