Číňanke vrátili peniaze za iPhone X: Rozpoznávanie tváre si ju plietlo s kolegyňou

Najnovší klenot z dielne kalifornského jabĺčka sa stal podstatnou súčasťou celkom zapeklitej situácie.

Najnovší klenot z dielne kalifornského jabĺčka sa stal podstatnou súčasťou celkom zapeklitej situácie. Funkcionalita, ktorá slúži na autorizáciu používateľa prostredníctvom skenovania jeho tváre, predsa len nefunguje až tak dokonale.

Svedčia o tom skúsenosti nespokojnej zákazníčky z Číny, pretože iOS smartfón umožnil jej kolegyni, aby prešla cez vysoko-sofistikované biometrické zabezpečenie aj bez toho, aby majiteľka ukázala vlastnú tvár. A všetko navyše nasvedčuje tomu, že nešlo o zlý hardvér a dokonca ani softvér.

Keď prišla do miestnej predajne spoločnosti Apple a celé to predviedla zaskočeným zamestnancov, okamžite dostala peniaze na ruku, za čo si v domnienke, že už bude všetko v poriadku, zaobstarala druhý kúsok. Mysleli si totiž, že majú čo dočinenia s ojedinelým modelom, kde namontovali pokazenú TrueDepth kameru.

Keď ale opäť skúsila, či sa do nového iPhonu dostane kolegyňa z práce, tak dlho netrvalo a desiatka jej tvár začala považovať za tvár skutočnej majiteľky.

TIP REDAKCIE
Nad Slovenskom je jedovatý oblak: SHMÚ hovorí o tom, čo nás čaká

Siahne po Androide?

Je teda celkom možné, že peniaze dostane naspäť aj za druhý iPhone X. Momentálne ale nevieme žiadne bližšie detaily, ani to, či si Číňanka plánuje zaobstarať tretí kúsok alebo konečne siahne po poriadnej alternatíve s Androidom.

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať