Číňanke vrátili peniaze za iPhone X: Rozpoznávanie tváre si ju plietlo s kolegyňou

2

Najnovší klenot z dielne kalifornského jabĺčka sa stal podstatnou súčasťou celkom zapeklitej situácie. Funkcionalita, ktorá slúži na autorizáciu používateľa prostredníctvom skenovania jeho tváre, predsa len nefunguje až tak dokonale.

Svedčia o tom skúsenosti nespokojnej zákazníčky z Číny, pretože iOS smartfón umožnil jej kolegyni, aby prešla cez vysoko-sofistikované biometrické zabezpečenie aj bez toho, aby majiteľka ukázala vlastnú tvár. A všetko navyše nasvedčuje tomu, že nešlo o zlý hardvér a dokonca ani softvér.

Keď prišla do miestnej predajne spoločnosti Apple a celé to predviedla zaskočeným zamestnancov, okamžite dostala peniaze na ruku, za čo si v domnienke, že už bude všetko v poriadku, zaobstarala druhý kúsok. Mysleli si totiž, že majú čo dočinenia s ojedinelým modelom, kde namontovali pokazenú TrueDepth kameru.

Keď ale opäť skúsila, či sa do nového iPhonu dostane kolegyňa z práce, tak dlho netrvalo a desiatka jej tvár začala považovať za tvár skutočnej majiteľky.

Siahne po Androide?

Je teda celkom možné, že peniaze dostane naspäť aj za druhý iPhone X. Momentálne ale nevieme žiadne bližšie detaily, ani to, či si Číňanka plánuje zaobstarať tretí kúsok alebo konečne siahne po poriadnej alternatíve s Androidom.

  • NTN Labs

    Hehe, cinanov je miliarda, takze takychto tam bude cca. 10 😀

  • kukolar

    či to nebude ako to písal jeden maník,
    Ja tomu prostě nevěřím. Aby to byla uvěřitelná informace, muselo by existovat video, na kterém je jasně vidět postup, kdy si paní č.1 vytváří FaceID profil a po jeho úspěšném vytvoření předá bezprostředně na to paní č.2 tlfon do ruky, která ho následně odemkne svým obličejem.

    IMHO jde o fake news, kdy velmi podobní lidé spolupracují přičemž majitel s “dvojníkem” vyměňují několikrát iPhone tak dlouho, dokud si ML nesyncne oba obličeje do té míry, že ho pak odemknou oba. Tohle se dá se znalostí PINu nasimulovat během pár minut.