Facebook bez servítky: Pasívne prezeranie noviniek vám môže spôsobiť problémy

Najväčšia sociálna sieť tvrdí, že ak si prezeráte takzvaný News Feed bez toho, aby ste niečo komentovali alebo s niekym rozbehli konverzáciu, môžete sa začať cítiť zle.

Najväčšia sociálna sieť tvrdí, že ak si prezeráte takzvaný News Feed bez toho, aby ste niečo komentovali alebo s niekym rozbehli konverzáciu, môžete sa začať cítiť zle. Absencia sociálnej interakcie na sociálnych sieťach vie totiž spôsobiť psychickú nepohodu. 

Facebook pritom cituje ako interné, tak aj externé výskumy rôznych odborníkov na danú problematiku. Za zmienku stojí napríklad štúdia z americkej univerzity UC San Diego, kde zistili, že ten, kto veľa kliká na zdieľané odkazy alebo ich často lajkuje, prejavuje náznaky zlej nálady.

Neznáma príčina

Ako informuje The Verge, čo to spôsobuje, je zatiaľ neznáme. Podľa jednej z viacerých hypotéz stojí za tým fakt, že čím viac čítame o iných (v online svete), tým viac sa stretávame s takzvaným negatívnym sociálnym porovnávaním. Niečo podobné navyše hovorí aj vedecká štúdia z ďalšej americkej univerzity, kde taktiež prišli na celkom zaujímave zistenie.

TIP REDAKCIE
Amazon a IKEA sľubujú, že do roku 2040 budú prevážať tovar len na uhlíkovo neutrálnych lodiach!

Študenti University of Michigan, ktorým bolo náhodne prikázané, aby vydržali 10 minút čítať novinky na Facebooku, mali na konci dňa horšiu náladu ako tí, ktorým bolo prikázané, aby prispievali alebo komunikovali s kamarátmi na Facebooku.

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať