Hrávaš príliš často? Svetová zdravotnícka organizácia tvrdí, že môžeš byť závislý

Autorita svetových rozmerov chce zaradiť nadmerné trávenie času hraním digitálnych hier medzi duševné poruchy.

Autorita svetových rozmerov chce zaradiť nadmerné trávenie času hraním digitálnych hier medzi duševné poruchy. Inými slovami by sa to dalo povedať aj tak, že máme čo dočinenia so závislosťou, ktorú so sebou priniesla moderná doba a jej technologické výdobytky.

Ak teda pôjde všetko podľa plánov, v roku 2018 pribudne medzi súčasnými poruchami duševného zdravia na zozname Svetovej zdravotníckej organizácie, alebo aj WHO, niečo, čo nazývajú “gaming disorder“. Jednoducho povedané – ten, kto ňou trpí, nedokáže ovládať svoje chúťky na hranie. Jeho zvyk je totiž tak silný, že pevná vôľa stráca akúkoľvek kontrolu nad tým, čo dotyčný robí.

WHO tiež poznamenala, že ten, kto uprednostňuje video hry pred inými životnými záujmami či dennými aktivitami a neustále pokračuje v eskalácii hrania, a to aj napriek negatívnym dôsledkom, taktiež preukazuje symptómy novo klasifikovanej poruchy,píše web DigitalTrends.

Spôsob správania je dostatočne závažný, aby viedol k výraznému narušeniu osobných, rodinných, sociálnych, vzdelávacích, profesijných alebo iných dôležitých funkčných oblastí.

TIP REDAKCIE
Intel verí, že sa Apple vráti k jeho čipom. Zvolil presvedčivú taktiku
Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať