Batéria prichádzajúceho Gram od LG vraj vydrží oveľa viac

Spoločnosť LG dnes ohlásila príchod vylepšenej verzie notebooku Gram, ktoré by malo prísť už budúci mesiac. Tento tenký a ľahký notebook príde v 13,3-palcovej, 14-palcovej a 15-palcovej verzii.

Spoločnosť LG dnes ohlásila príchod vylepšenej verzie notebooku Gram, ktorá by mala prísť už budúci mesiac. Tento tenký a ľahký notebook príde v 13,3-palcovej, 14-palcovej a 15-palcovej verzii.

Notebook Gram od LG už v januári

Gram, ktorý sa na nás chystá v januári 2018, by sa mal pýšiť 8. generáciou Intel Core i5 a i7 procesorov, SSD diskom a s možnosťou pridania ešte jedného SSD disku.

LG sľubuje ohromnú výdrž

Čo sa batérie týka, model Gram 14 s výdržou 23 hodín, ktorý sa podrobil testu skorej tohto roku, bol údajne meraný podľa starej mierky. LG však sľubuje extrémne výdrže batérie aj pre čoskoro prichádzajúce modely. Model 13,3-palcovým displejom by mal vydržať 22,5 hodiny, 14-palcový asi 21,5 hodiny a 15-palcový zhruba 19 hodín. Ďalším rozdielom je aj veľkosť batérií, ktoré budú oproti tohtoročným modelom s 60 Wh batériami navýšené na 72Wh.

Batéria, priorita č. 1

Zdá sa, že výdrž batérie je momentálne najdôležitejším aspektom výrobcov počítačov, ktoré v sebe majú komponent od Intelu. Qualcomm pomáha výrobcom s ARM Windows 10 notebookmi a Samsung ohlásil prichádzajúci rad Notebookov 9, ktoré taktiež sľubujú ohromnú výdrž batérie.

Dúfajme, že sľuby teda neostanú len sľubmi, pretože dnešná technológia má na to, aby nám priniesla ohromné výdrže, aké od zariadení s ARM očakávame.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať