Budúcnosť nabíjania je tu: WattUp začne nabíjať telefón hneď ako vojdete do miestnosti

Spoločnosť Energous zo Silicon Valley oznámila, že ich technológia bezdrôtového nabíjania, WattUp, získala všetky potrebné certifikácie na to, aby mohla ísť do predaja.

Spoločnosť Energous zo Silicon Valley oznámila, že ich technológia bezdrôtového nabíjania, WattUp, získala všetky potrebné certifikácie na to, aby mohla ísť do predaja. Ide o zaujímavé riešenie, ktoré zariadenie dokáže nabiť až na vzdialenosť 5 metrov.

WattUp funguje na základe vysielača podobného routeru, ktorý prevádza elektrickú energiu na rádiové vlnenie, ktoré následne posiela do dostupných prijímačov. Administrátor pritom vie zvoliť, ktoré zariadenia sa môžu nabíjať a ktoré naopak nie.

Bezdrôtové nabíjanie dokáže nabiť všetky zariadenia v jednej miestnosti

Nejde o prvýkrát, čo o WattUp počujeme. Už dávnejšie sme videli prvé ukážky toho, ako funguje. Teraz však firma získala certifikáciu pre využitie na území Spojených štátov. Cieľom spoločnosti je dohodnúť sa priamo s výrobcami, aby ich technológiu integrovali do zariadení, vďaka čomu by získali možnosť nabiť sa skutočne bezdrôtovo, a to aj bez toho, aby ste ich museli položiť na špeciálnu podložku.

Len si to predstavte, vojdete domov alebo na pracovisko a telefón, tablet či notebook sa začne nabíjať, a to bez akýchkoľvek káblov. Jednoducho, nabíjačku nebudete vôbec potrebovať.

TIP REDAKCIE
Južná Kórea smeruje za hranice Zeme: Do vesmíru úspešne vyslala svoju prvú raketu!

Energous má prvé zariadenie s takouto technológiou predstaviť už na veľtrhu CES 2018 v Las Vegas, ktorý začína už 9. januára. Dobrou správou je aj to, že by na trh mali prísť aj prvé partnerské zariadenia. Tie by sme mali uvidieť začiatkom 2018. Či sa WattUp dostane aj do zariadení určených pre európsky trh, zatiaľ nevieme.

Total
12
Zdieľaní
Total
12
Zdieľať