Priemerný vek 70 rokov: Counter-Strike tím zo Švédska tvoria najstarší hráči na svete

Najmladší má 62 a ten najstarší až 81 rokov, no aj tak sú v držaní klávesnice či myšky lepší ako podaktorí z nás.

Súťaženie v elektronických športoch už neláka iba mladých. A skupinka seniorov zo Škandinávskeho poloostrova, ktorí spolu hrávajú multiplayer legendu Counter-Strike, nám teraz môže poslúžiť ako doslova ukážkový príklad. 

Najmladší totiž má 62 a ten najstarší 81 rokov, no aj tak sú v používaní klávesnice či myšky lepší ako podaktorí z nás. Dokopy tak hovoríme o priemernom veku až 70 rokov. Hráči z The Silver Snipers si hovoria Birdie, Windy, Knitting Knight, Teen Slayer a Berra Bang, čiže dve ženy a traja muži.

Ide tu o zručnosť prstov a načasovanie,” prezradil jeden z členov zrejme najstaršieho CS: GO tímu s vlastným trénerom. Presne tak, aby toho náhodou nebolo málo, nad ich tréningom zakaždým dohliada špičkový odborník na eSport. Mnohí ho určite poznáte, pretože sa volá Tommy “Potti” Ingemarsson.

Je to fantastická vec, keď sa vieme dostať jeden k druhému cez jednotlivé generácie. Môžem začať hrávať s mojou vnučkou,” nadšene uviedla Berra Bang, 81-ročná hráčka Counter-Strike: Global Offensive zo Švédska.

TIP REDAKCIE
Apple s novinkami na tento rok skončil. Čo možno očkávať v tom budúcom?

Netrénujú ale márne. Tím má pred sebou hneď niekoľko udalostí, kde získajú jedinečnú príležitosť predviesť, čoho všetkého sú za monitormi počítačov schopní. Jednou z tých posledných bola známa LAN párty s názvom Dreamhack, ktorá otvára svoje brány začiatkom každého jedného decembra.

Total
25
Zdieľaní
Total
25
Zdieľať