Šéf automobilky Aston Martin: Teslu považujem za veľmi schopného konkurenta

Andy Palmer sa jednej z viacerých spoločností Elona Muska nebojí, hoci na to má nejeden dôvod.

Andy Palmer sa jednej z viacerých spoločností Elona Muska nebojí, hoci na to má nejeden dôvod. Populárneho výrobcu elektromobilov ale aj napriek tomu považuje za konkurenciu, ktorú by nemali za žiadnych okolností podceniť. 

CEO výrobcu prvotriednych športových áut s jedinečným dizajnom si podľa dostupných informácií myslí, že aj keď Tesla disponuje viacerými technologickými výhodami, stále nedokáže ponúknuť takú porciu luxusu ako spoločnosť Aston Martin a jej hriešne drahé portfólio so spaľovacími motormi na odumreté telá živočíchov či rastlín (toľká irónia).

Áno, nedávno predstavený Roadster zrýchli z rovnej 0 na necelých 100 kilometrov za hodinu iba v priebehu necelých 2 sekúnd, no ak porovnáme kvalitu karosárskeho prevedenia, pýcha kontroverzného vizionára bude bez akýchkoľvek pochýb výrazne zaostávať. To je dôvod, prečo Palmer neprejavil strach, ale úctu. Ešte stále majú niečo, čo obávaný Musk nie.

Teslu považujem za veľmi schopného konkurenta na trhu s prémiovými produktami, kde stojí tvárou v tvár Daimleru, BMW, Audi a ďalším. Avšak tí nie sú na tak rovnako vysokom luxusom trhu ako my. Veľa ľudí si kupuje Model S plne naložený. Nie sú totiž limitovaní peniazmi, sú limitovaní ponukou. Nie sú teda pre nás priamymi konkurentmi. Nás zaujímajú zákazníci, ktorí potrebujú niečo viac ako Teslu.

TIP REDAKCIE
Ruský súd zastavil predaj smartfónov Samsung, týka sa to 61 modelov

Elektromobil RapidE

A tým mal zrejme na mysli dlhšie avizovaný elektromobil so značkou Aston Martin. Takzvaný RapidE ponúkne tradične vyzerajúci dizajn, pohon na všetkých štyroch kolesách, dojazd cez 300 kilometrov a celkom slušnú akceleráciu.

Automobilka plánuje vyrobiť len 155 kusov. Cenovka by sa mala pohybovať niekde medzi 200 až 250-tisíc dolármi, čo rozhodne nie je málo. Najmä, keď zoberieme do úvahy veľmi slabučké technické špecifikácie (koho v dnešnej digitálnej dobe nezaujímajú čísla?!). Na druhú stranu, do roku 2019 sa toho môže ešte veľa zmeniť. Ak pôjde všetko podľa plánov, tak v tej dobe spustia výrobu.

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať