iPhone X

Apple je pod tlakom: Drahý iPhone X sa nepredáva tak, ako sa očakávalo. Možno zníži cenu

To, že je nový iPhone X poriadne drahý nie je žiadne tajomstvo. Predsa len, dať za 1 200 eur za jeden smartfón je veľa už aj na koňa.

To, že je nový iPhone X poriadne drahý nie je žiadne tajomstvo. Predsa len, dať za 1 200 eur za jeden smartfón je veľa už aj na koňa.

Podľa aktuálnych informácií pochádzajúcich zo servera DigiTimes si to veľmi dobre uvedomuje aj Apple, ktorý možno chystá znižovanie cien. Cenovou diétou by nemal prejsť len iPhone X ale celé portfólio smartfónov pre rok 2017.

iPhone X čelí silnej konkurencii, ktorá je lacnejšia.

Apple podľa analytikov nespĺňa vopred nastavené predajné ciele, a to hneď na niekoľkých troch, vrátane domáceho, Taiwanu alebo Singapuru. Ak by výrobca s cenou nepoľavil, čoraz viac a viac ľudí by sa mohlo hlavne v USA uchýliť k využitiu smartfónov od Samsungu, čo je to posledné, čo by Apple chcel.

Apple by mohol mierne orezať cenu iPhonov, vrátane modelu iPhone X.

Spoločnosť ceny iPhonov doteraz znížila vždy len pri predstavení nového modelu. Ak by sa teda uchýlili k zníženiu ceny ešte pred predstavením nových produktov, išlo by o výnimočnú udalosť. Pochopiteľne však ide o špekulácie, ktoré sa môžu a nemusia naplniť, takže to (zatiaľ) neberte ako istú vec.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: 4ka zverejnila vianočnú ponuku na rok 2021. Zlacňuje služby aj telefóny!
Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať