Cez Vianoce hralo Gran Turismo Sport toľko ľudí, že si v Sony mysleli, že čelia DDoS útoku

Ak máš doma PlayStation 4 a cez Vianoce si si chcel užiť nový herný titul Gran Turismo Sport, ostal si pravdepodobne sklamaný.

Ak máš doma PlayStation 4 a cez Vianoce si si chcel užiť nový herný titul Gran Turismo Sport, ostal si pravdepodobne sklamaný. Hra, ktorá bola vytvorená hlavne pre hranie online totiž čelila problémom s pripojením na servery. Dôvod je pritom celkom úsmevný.

Sony sa už síce chybu podarilo opraviť, aj tak ide o jeden z najzvláštnejších prípadov nedostupnosti. V Sony si totiž mysleli, že PlayStation Network čelí vážnemu DDoS útoku, skutočnosť pritom bola niekde úplne inde. Hru si kúpilo a chcelo naraz hrať toľko ľudí, že systém Sony to vyhodnotil ako útok na ich infraštruktúru. S podobnou skúsenosťou sme sa stretli aj u nás, v redakcii.

Trvalo to vyše 24 hodín

K náprave chyby došlo až po niečo vyše 24 hodinách. Najskôr to vyzeralo tak, že preťažené boli servery určené priamo pre hru GT Sport, neskôr sa potvrdilo, že za celým výpadkom boli servery PSN, ktoré odmietali spustiť proces overovania hráčov.

TIP REDAKCIE
Tesla predstavila "cyber" štvorkolku pre deti, stojí takmer 2 000 dolárov

Jednoznačne ide o jeden z tých bizarnejších prípadov, no niet sa čomu čudovať. Japonská spoločnosť už v minulosti niekoľkokrát čelila veľkým útokom, ktoré mali veľký dopad na azda všetky online tituly. Niečomu podobnému chceli tentokrát predísť, no zbytočne. O nový titul bol len jednoducho veľký záujem.

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať