NASA na Halloween zverejnila strašidelné zvuky vesmíru

NASA pri príležitosti Halloweenu a našich Dušičiek zverejnila desivé zvuky vesmíru, ktoré sú ako z najhoršej nočnej mory.

NASA pri príležitosti Halloweenu a našich Dušičiek zverejnila desivé zvuky vesmíru, ktoré sú ako z najhoršej nočnej mory.

Playlist pomenovaný „Strašidelné zvuky z celej slnečnej sústavy“ obsahuje 22 rôznych zvukov, od „Bojte sa najväčšieho mesiaca Jupiteru Ganymedea“, čo znie ako názov pre nejaký sci-fi film, až po „Hvízdajúce hviezdy“, čo zas znie ako indie pieseň. Nájdeme tam aj nahrávku „Stardust“, ktorá v skutočnosti znie ako hviezdny prach alebo ako dážď padajúci na strechu vášho auta.

Pre ľudské ucho je však zachytenie elektromagnetických impulzov, vysielania rádia alebo iných zvukov, ktoré vo vesmíre existujú, nemožné. A i keď je pre väčšinu z nás vesmír dokonale tichý, NASA nám tieto zvuky prináša vo svojej plnej kráse alebo skôr desivosti. Pre niekoho obyčajné zvuky, no pre niekoho naozaj nepríjemné nahrávky, ktoré vám darujú zimomriavky. Teda, aspoň niektoré z nich.

TIP REDAKCIE
Doktorka z JAR popísala veľmi nezvyčajné príznaky nákazy variantom omikron

NASA ponúkla aj vysvetlenia niektorých nahrávok

Plazmové vlny – vytvárajú rytmickú kakofóniu, ktorú možno počuť vo vesmíre s nástrojom EMFISIS.

Rádiové emisie Saturnu – Saturn je zdrojom intenzívnych rádiových emisií, ktoré sú monitorované vesmírnou loďou Cassini. Takéto rádiové vlny sú veľmi blízko v spojení s polárnymi žiarami na póloch planéty. Tie sú podobné našim severný a južným svetlám.

Zvuk stretnutia s kométou – Ako môžete na tejto nahrávke počuť, prelet kométy Tempel 1 posypal ochranný štít kozmickej lode Stardust prachovými časticami a malými kamienkami.

Total
13
Zdieľaní
Total
13
Zdieľať