Toto strašidelne sa vznášajúce oko môže byť kamera presne pre vás

Ak si myslíte, že je smart home technológia strašidelná, Moon je presne to zariadenie, ktoré vás môže len utvrdiť vo vašom presvedčení. Je to vznášajúca sa bezpečnostná kamera v tvare oka, ktoré sa môže otáčať a sledovať každý váš pohyb.

Ak si myslíte, že je smart home technológia strašidelná, Moon je presne to zariadenie, ktoré vás môže len utvrdiť vo vašom presvedčení. Je to vznášajúca sa bezpečnostná kamera v tvare oka, ktoré sa môže otáčať a sledovať každý váš pohyb.

Moon je malá vznášajúca sa kamera, ktorá sa pri bezdrôtovom nabíjaní možno až strašidelne vznáša zo svojej základne. Z príslušnej aplikácie môžete kamere prikázať, aby sa poobzerala po miestnosti alebo sa zamerala na nejaké špecifické miesto. Kamera taktiež disponuje snímaním pohybu a mikrofónmi, ktoré sa nachádzajú na oboch stranách objektívu, čo znamená, že si kamera presne zistí, odkiaľ zvuk prichádza. V prípade zachytenia nejakého zvuku sa kamera otočí príslušným smerom (potichu, keďže sa vznáša) a bude zvuk “sledovať”.

Podľa firemnej Indiegogo kampane je možné nastaviť, čo kamera urobí, keď niečo zachytí. Môžete vám tak prísť upozornenie, nahrávka, videoklip alebo dokonca aj fotografia. Moon svoje zachytenia ukladá na microSD kartu, alebo ich nahrá na váš cloud drive podľa výberu – či už ide o Dropbox, Google Drive, alebo váš vlastný FTP server.

Čo robí túto kameru ešte viac smart?

Zatiaľ čo je Moon bezpečnostná kamera, ktorá sa vznáša a dokáže ukladať nahrávky na vaše cloud služby, pracuje aj ako malinká stanica so zabudovanými službami Wi-Fi, Zigbee, Z-Wave, Bluetooth, NFC a taktiež aj IR blaster.

TIP REDAKCIE
Sony Xperia PRO-I prekvapuje 1" snímačom obrazu a premenlivou clonou

Budete mať taktiež možnosť pripojiť k zariadeniu menšie prístroje, ako napríklad žiarovky, ktoré budete môcť ovládať cez vašu Moon aplikáciu. Moon bude tiež spolupracovať s hlasovými asistentmi ako Google Assistant, Alexa a Siri. K tomu všetkému vám IR blaster umožní nechať Moon ovládať vašu televíziu alebo dokonca aj reproduktory.

Špecifikácie kamery Moon:

  • 1080p HD rozlíšenie
  • Nahrávanie 30 fps
  • 130-stupňový uhol pohľadu
  • Infračervené LED pre nočné videnie
  • Kamera je magnetická, čiže ju počas vznášania môžete len tak vziať a položiť na iný povrch
  • Batéria vydrží 5 hodín
  • Moon má schopnosť vytvoriť fotomontáž z vášho dňa
  • “Away” mód vypína a zapína pripojené svetlá, aby to vyzeralo, že sa vo vašej neprítomnosti nachádzate doma. Časovanie sa dá samozrejme nastaviť.

Kamera má dostatok potenciálu na to, aby sa rýchlo stala vašou a našou obľúbenou smart home kamerou. Kameru si môžete predobjednať prostredníctvom spomínanej Indiegogo kampane. Pri predobjednaní kamery dostanete zľavu a bude vám odoslaná do každého kúta sveta. Moon stojí približne 330 dolárov, čo je celkom vysoká cena pre smart home kameru, ale pri pohľade na futuristický dizajn sa naozaj nečudujeme.

Total
16
Zdieľaní
Total
16
Zdieľať