Jeff Bezos má po Black Friday hodnotu vyše 100 miliárd USD

Čo je lepšie než byť bohatý? Predsa byť ukrutne bohatý. Akcie Amazonu počas Black Friday očakávane rástli, čo zaistilo nárast Bezosovho bohatstva na hodnotu až 100,3 miliardy dolárov.

Čo je lepšie než byť bohatý? Predsa byť ukrutne bohatý. Akcie Amazonu počas Black Friday očakávane rástli, čo zaistilo nárast Bezosovho bohatstva na hodnotu až 100,3 miliardy dolárov.

Rok 2017 je celkovo pre šéfa Amazonu veľmi úspešný. Z akcií sa mu podarilo vyťažiť až 32,6 miliárd dolárov a stal sa najbohatším človekom na Zemi. Toto všetko sa stalo v priebehu necelého roka.

Určite si každý z vás teraz hovorí: “Čo by som ja s toľkými peniazmi robil…” Túto otázku si Bezos kladie tiež, čo viedlo k jeho žiadosti o nápady prostredníctvom Twitteru. Jeff sa totiž zrejme plánuje dať na filantropiu, čiže chce svoje peniaze minúť na dobrú vec.

V šľapajách Billa Gatesa?

Toto však nie je prvý prípad, kedy človek dosiahol 12-cifernú hodnotu. Niečo podobné sa podarilo Billovi Gatesovi, spoluzakladateľovi spoločnosti Microsoft, v roku 1999. Vtedy Bill Gates spolu s investorom Warrenom Buffetom sľúbili, že najmenej polovica jeho bohatstva pôjde na charity a iné dobročinné organizácie. Rozhodol sa taktiež znížiť úroveň chudoby prostredníctvom jeho nadácie Bill & Melinda Gates Foundation.

Na prvé miesto v rebríčku sa teda po veľmi úspešnom roku postavil Jeff Bezos, čím prekonal Billa Gatesa, ktorý je momentálne druhým najbohatším človekom na Zemi. Tretie miesto patrí Buffettovi s jeho hodnotou 78,9 miliardy dolárov. 

TIP REDAKCIE
Google v Rusku čelí vyše 200 miliónovej pokute, údajne nevymazal "nelegálny" obsah

Amazon rastie a rásť aj bude

Rok 2017 zaistil spoločnosti Amazon ešte stabilnejšiu pozíciu dominanta online obchodu. Za úspechom stojí taktiež aj veľa hardvérových zariadení, ako napr. zvukový asistent Alexa.

Je už len na Bezosovi samotnom, ako peniaze minie, avšak tak veľká suma sa bude míňať veľmi ťažko. Alebo sa mýlim?

Total
15
Zdieľaní
Total
15
Zdieľať