Nahradí iPhony rozšírená realita? Apple pracuje na revolučnom produkte

Kalifornský výrobca elektroniky hodlá už onedlho priniesť novinku, aká má ambície prekonať úspech iPhonu.

Kalifornský výrobca elektroniky hodlá už onedlho priniesť novinku, aká má ambície prekonať úspech iPhonu. Ak by sa tak nakoniec predsa len stalo, svet spotrebnej technológie môže zažiť menšie zemetrasenie.

Reč tu je už o dlhšie avizovanom AR headsete, čiže takom produkte, ktorý disponuje kapacitami rozšíriť realitu okolo nás o niečo, čo dnes vidíme iba na našich displejoch. Čerstvé informácie priamo z webu Bloomberg navyše tvrdia, že Apple urýchľuje vývoj, aby stíhal držať tempo s konkurenciou.

Zariadenie vraj dokončia niekedy koncom roka 2019, pričom začiatkom toho následujúceho poputuje do predaja. Headset by sa mal dať ovládať ako hlasovými príkazmi, tak aj diskrétnejšími gestami alebo dotykovou interakciou so zabudovanými dotykovými panelmi.

Nebude však potrebné, aby bol fyzicky alebo digitálne spárovaný so smartfónom, pretože dostane ako vlastný hardvér, tak aj vlastný softvér. Operačný systém ponesie názov rOS, čiže reality operating system, a v útrobách pokročilého headsetu nájdeme vlastný čipset.