HTC U11 Life: Prémiový vzhľad za smiešnu cenu

HTC dnes oznámil príchod nového U11 Plus, no nie je to jediná nová vec, na ktorú sa môžeme tešiť. Spoločnosť totiž rozširuje svoj rad “U” do nových smerov s novým U11 Life – model nižšej triedy, ktorý prebral niektoré prvky dizajnu a funkcií z U11. Avšak za nižšiu cenu.

HTC dnes oznámil príchod nového U11 Plus, no nie je to jediná nová vec, na ktorú sa môžeme tešiť. Spoločnosť totiž rozširuje svoj rad “U” do nových smerov s novým U11 Life – model nižšej triedy, ktorý prebral niektoré prvky dizajnu a funkcií z U11. Avšak za nižšiu cenu.

Na rozdiel od U11 Plus, Life príde do Spojených štátov, kde T-Mobile začne zariadenia predávať už 3. novembra. Ak sa ale neviete dočkať, už dnes si môžete telefón objednať na oficiálnych stránkach HTC za cenu 349 dolárov.

Z diaľky vyzerá HTC U11 Life na chlp rovnako ako klasický HTC U11. Môže sa pýšiť novým dizajnom “liquid surface” s dvoma výnimočne lesklými panelmi, ktoré sa spájajú do kovového rámu. Telefón príde v zafírovo-modrej farbe, v ktorej je dostupný aj U11. Čierny predok telefónu obsahuje displej s pomerom strán 16:9 a ochranou v podobe Gorilla Glass, snímač odtlačkov prsta a tlačidlá pre krok späť a nedávno použité aplikácie.

Nanešťastie bude U11 Life chýbať jack na slúchadlá, ale ako náhradu nám budú spolu s telefónom poslané aj prekvapivo dobré USB-C slúchadlá, ktoré eliminujú okolitý ruch a disponujú funkciou USonic, ktorá optimalizuje zvuk podľa parametrov sluchu konkrétneho poslucháča. Samozrejme nechýba ani záznam zvuku v kvalite Hi-Res audio. Zariadenie je taktiež odolné voči vode a prachu na úrovni IP67, ako aj jeho drahší súrodenec.

Čomu “vďačíme” za nižšiu cenu?

Keďže sa ale telefón predáva za nižšiu cenu, je poznať rozdiely medzi U11 Life a tradičným U11. Zadný panel je akrylový, nie sklenený a podľa tvrdenia HTC je displej náchylnejší na poškriabanie než Gorilla Glass panel na U11. Ak sa na to ale pozrieme z lepšej perspektívy, displej by sa nemal tak ľahko rozbiť alebo by nemal tak ľahko prasknúť.

TIP REDAKCIE
Arm má na konte už 200 miliárd čipov, každú sekundu sa vyrobí 900 nových kusov

Špecifikácie HTC U11 Life:

  • 5,2-palcový displej s rozlíšením 1080p
  • Qualcomm Snapdragon 630
  • 3 GB RAM
  • 32 GB úložiska (dostupné budú aj 64 GB modely)
  • Podpora pre microSD kartu
  • 16 Mpx predná aj zadná kamera, s clonou f/2.0 (bez optickej stabilizácie)
  • 2600mAh batéria

HTC bude predávať dve rozdielne verzie U11 Life, záležiac od vášho bydliska. V Severnej Amerike sa bude predávať verzia s Androidom 7.1.1 Nougat a HTC Sense softvérom. Kdekoľvek inde na svete sa bude predávať verzia s Androidom 8.0 Oreo.

Bez ohľadu na to, akú verziu si kúpite, vám U11 Life zďaleka neponúkne tie najlepšie služby a dizajn, čomu sa pri zníženej cene nemožno diviť. Edge Sense a odolnosť voči vode sú veci typické skôr pre prémiovejšie telefóny a iba sťažka sa dajú nájsť na zariadeniach, ktoré stoja menej ako 400 dolárov. Toto zariadenie vystupuje z radu, keďže disponuje aj technológiou Edge Sense. Ak ale nepotrebujete špičkové funkcie a dokonalý dizajn, HTC U11 Life môže byť dobrá voľba.

Total
9
Zdieľaní
Total
9
Zdieľať