Apple začal riešiť problém týkajúci sa nového iPhone X. Fabrika, v ktorej sa novinka vyrába – Foxconn – údajne zamestnáva študentov, ktorí v nej skladajú kamerové moduly v smenách dlhých aj 11 hodín. Nepomáhajú im pritom žiadne roboty, všetko skladajú ručne.

Študenti počas 11-hodinových smien pri pohyblivom páse poskladali vyše 1 200 kamerových modulov, a to ručne. Takáto práca si vyžaduje veľkú presnosť, aj rýchlosť. Čínske zákony však takto dlhé smeny pri študentoch dôrazne zakazujú.

Foxconn: „Robili to dobrovoľne“

Foxconn sa obhajuje, že študenti v ich fabrike chceli tak dlho pracovať dobrovoľne. Ide však o zaujímavé tvrdenie. Hovorím to preto, že aby študenti mohli zmaturovať, museli ísť na nútenú prax – skladať iPhony. Nejde pritom o prvý prípad neľudských podmienok vo Foxconne. Šéfovi spoločnosti, Terrymu Gou, sťažnosti lezú na nervy natoľko, že zamestnancov postrašil tým, že ich všetkých nahradí robotmi.

Apple sa k situácii stavia veľmi zodpovedne. Spustili vlastné, nezávislé vyšetrovanie „Môžeme potvrdiť, že študenti pracovali dobrovoľne, za čo dostali zaplatené. Aj napriek tomu však nemali dovolené pracovať nadčasy.

Pridať komentár

Email je už registrovaný na stránke. Použite prosím Prihlasovací formulár alebo vložte iný.

Zadali ste nesprávne používateľské meno alebo heslo

Sorry that something went wrong, repeat again!

2pripomienky

od najnovších
od najlepších od najnovších od najstarších
1

looool to pre i-srajdy vyraba diely firma foxconn??? :D:D:D najshitnejsia a najlacnejsia firma co vyraba aj diely na pc :D:D:D do popukuuuuu a to si fakt ludia kupuju za taku obrovsku sumu? 😀 no tak drzim palec kto sa necha tak krasne okradat 😀 mal som tu cest mat od nich na skusku par dielov, vstky sa pokazili este v zaruke, povedal som nikdy viac s touto firmou nic nechcem mat 😀

2
Chomik V. Višehradský

Foxconn vyrába skoro všetky mobily…