Alexa vám teraz môže cez Sonos reproduktory zahrať hudbu zo Spotify

Spoločnosť Sonos dnes portálu The Verge potvrdila, že jej zákazníci si teraz môžu púšťať hudbu zo Spotify na jej reproduktoroch s hlasovým asistentom Alexa.

Spoločnosť Sonos dnes portálu The Verge potvrdila, že jej zákazníci si teraz môžu púšťať hudbu zo Spotify na jej reproduktoroch s hlasovým asistentom Alexa.

Aby si mohli zákazníci zapnúť Spotify, musia prejsť do nastavení Alexa aplikácie a vybrať si ho ako preferovanú službu. Akonáhle tak spravia, môžu povedať Alexe, aby zahrala celú kolekciu Spotify playlistov, albumov a jednotlivých skladieb.

Dočkali sme sa ešte skôr, než nám bolo sľubované

Pridanie Spotify poukazuje na jednu z hlavných problémov Sonos One, prvým reproduktorom s integrovanými mikrofónmi pre Alexu od spoločnosti Sonos. V čase spustenia One nemohol prehrať hudbu zo Spotify pomocou hlasu. Museli ste pustiť hudbu buď zo Sonosu alebo Spotify aplikácie a až potom ste mohli použiť hlas na prepnutie skladby alebo ovládanie hlasitosti.

Sonos si bol vedomý tohto očividného vynechania a sľúbil pridanie plnej podpory Spotify do 21. decembra. Našťastie to netrvalo až tak dlho a používatelia teraz môžu mať ich Discover Weekly, Release Radar a vlastné playlisty len vďaka jednomu príkazu. Ľudia kupujúci Sonos One cez Black Friday si nebudú musieť prejsť takými nepríjemnosťami, ako si prešli skorší používatelia. Staršie reproduktory Sonos taktiež neminie táto vymoženosť, keďže budú spojené a ovládané Amazon Echo zariadeniami.

TIP REDAKCIE
To bolo rýchle: Dbrand upravil svoje kryty pre PlayStation 5. Bude to Sony stačiť?

Ako Pandora, tak aj Tidal vám teraz môžu hrať hudbu priamo cez Sonos reproduktory.

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať