Len pred malou chvíľou sme vás na AndroidPortal.sk informovali o pláne Xiaomi otvoriť vlastný obchod na Slovensku. Ako sme sa dnes dozvedeli a ako nám neskôr potvrdilo aj vedenie IRDistribution, spoločnosti, ktorá bude Xiaomi obchod prevádzkovať, k dispozícii nebudú len smartfóny a tablety, ale aj rôzne iné zariadenia z ekosystému Xiaomi.

Pre porovnanie, stánok Xiaomi v Prahe ponúka len smartfóny a príslušenstvo a aj to k dispozícii nemá vždy všetky modely. Obchod Mi Home v bratislavskom obchodnom centre Bory Mall by mal byť podstatne iný.

Aj iné produkty než smartfóny

TECHBYTE.sk zisťoval, čo všetko bude k dispozícii, tu je vyjadrenie samotného predajcu:

Spoločnosť IRDistribution a.s. – autorizovaný distribútor pre značku Xiaomi na Slovensku – otvorí koncom novembra prvý Mi Store v OC Bory. Otvorenie Mi Store je v súlade so stratégiou spoločnosti Xiaomi v regióne s cieľom podporiť brand Xiaomi na lokálnom trhu a zvýšiť povedomie o ponuke celého Mi ekosystému.

Xiaomi obchod - zariadenia
Ilustračný obrázok

Zákazník sa môže tešiť na produkty z kategórii – lifestyle, TV a audio, smart zariadenia do domácnosti,  príslušenstvo k mobilným telefónom, notebooky, a samozrejme mobilné telefóny.

Presne tak, na Slovensko oficiálne prídu azda všetky zariadenia od Xiaomi. Hneď od začiatku však nebudú dostupné všetky, Xiaomi stále pracuje na certifikácii svojich produktov pre EÚ trh, málo ich však v žiadnom prípade nebude.

Xiaomi obchod: Aké zariadenia budú dostupné?

K dispozícii hneď po otvorení obchodu budú power banky, náramky, slúchadlá, reproduktory, kufor, batohy, routery, notebooky, nabíjačky, selfie tyče, lampa, váhy, kamera, smartfóny a príslušenstvo k smartfónom.

Po certifikácii budú dostupné aj notebooky, čistička vzduchu, elektrická kolobežka (čierna aj biela), varič ryže, elektrický bicykel (QiCycle), robotický vysávač, rýchlovarná kanvica, bezpečnostná kamera, 4K dron, kamera určená do auta, ako aj televízor Mi TV 4 (65“) s Mi TV wooferom.

TIP REDAKCIE
ZĽAVA na holiaci strojček Xiaomi: Má lahodný dizajn, malé rozmery a aj USB C

Reklamácia Xiaomi zariadení

TECHBYTE.sk za pomoci AndroidPortal.sk ďalej zisťoval, ako to bude s reklamáciou Xiaomi zariadení, ktoré neboli, resp. nebudú zakúpené priamo v obchode Mi Home v OC Bory Mall. Tu máme pre všetkých nadšencov Xiaomi zlú správu. Obchod bude prijímať len reklamácie zariadení zakúpených priamo u nich. Ak teda máte telefón, tablet, notebook alebo iné zariadenie od Xiaomi, ktoré ste si kúpili inde, s uplatnením záruky tu nepochodíte.