Scéna s mobilnými operačnými systémami bude chudobnejšia o jedno, na papieri, vplyvné meno. Opúšťa ju totiž mobilný Windows, ktorý mal na starosti technologický gigant, Microsoft. Informoval o tom samotný šéf celej platformy, Joe Belfior.

Vývoj mobilného Windows mal byť ešte minulý v plnom prúde. Hovorilo sa dokonca o Surface Phone, ktorý mal byť niečo ako Pixel v podaní Google. Nakoniec to však nevyšlo, čo najviac pocítili firmy, ktoré sa sústredili hlavne na trh s mobilným Windows, ako napríklad HP.

Finálny klinec do rakvy potvrdil Joe Belfior po tom, ako sa ho jeden z fanúšikov opýtal na to, či je čas opustiť túto stagnujúcu platformu. Šéf mobilného Windows priznal, že on sám už platformu opustil, a to z dôvodu malého počtu aplikácií a slabého výberu zariadení.

Windows Mobile
Windows Mobile a spolu s ním aj Windows Phone končia

Microsoft a pád Windows Mobile

Začiatok konca Windows Mobile začal už dávno. Prvým veľkým náznakom toho, že skutočne ide o koniec (ne)obľúbeného operačného systému prišiel po ohlásení veľkej aktualizácie pre desktopový operačný systém, Windows 10. Práve Windows 10 Fall Creators Update má priniesť hneď niekoľko možností, ako prepojiť počítače a notebooky s Androidom.

Možno ste si všimli, že Microsoft minulý týždeň oznámil, že na Android okrem balíčku Office prinesie aj prehliadač Edge. Okrem toho má Microsoft aj naďalej pokračovať s vývojom vlastného launcheru pre Android, ktorý má priniesť ešte užšie prepojenie Android zariadení s Windowsom.

Microsoft bude aj naďalej podporovať zariadenia bežiace na Windows Mobile, a to bezpečnostnými aktualizáciami.

Pridať komentár

Email je už registrovaný na stránke. Použite prosím Prihlasovací formulár alebo vložte iný.

Zadali ste nesprávne používateľské meno alebo heslo

Sorry that something went wrong, repeat again!