RECENZIA JBL Pulse 3: Moje nové obľúbené príslušenstvo!

JBL Pulse 3 je jedna svetlá párty. Je však dobre vedieť, že spoločnosť nestavila len na svetlá. Pulse 3 nielen, že vyzerá dobre, on aj dobre znie.

JBL je v segmente Bluetooth reproduktorom lídrom už niekoľko rokov. Ich oddanie držať sa čo najvyššej kvality zvuku sa prehnalo azda všetkými produktami v ponuke. Výnimkou nie je ani nový JBL Pulse 3.

Výrobca momentálne po celom svete ponúka približne 10 rôznych bluetooth reproduktorov, čo sa môže zdať ako veľa, v praxi to je však akurát. Každý z nás si môže vybrať presne to, čo ho zaujíma. V mojom prípade to bola svetelná šou v podaní Pulse 3.

JBL Pulse 3: Konštrukcia

JBL Pulse 3 je vysoký 22 centimetrovširoký približne 9 centimetrov, čo z neho robí reproduktor, ktorý sa zmestí takmer všade. Väčšiu časť reproduktoru tvorí plocha určená pre spomínané LED svetlá. Znie to úchvatne, no ešte úchvatnejšie to vyzerá. Pri Pulse 3 je naozaj na čo sa pozerať. No dobre, dosť o svetielkach (nateraz). Čo ešte ponúka Pulse 3?

JBL Pulse 3
JBL Pulse 3 je vďaka odolnosti voči vode vhodný aj k bazénom

V spodnej časti sú uložené tri 40 mm meniče, ktoré spolu ponúkajú výstupný výkon 20 W. To je v porovnaní s dvoma 45 mm meničmi a 16 W výkonom v Pulse 2 poriadny rozdiel. Okrem toho, v Pulse 3 ostala rovnako veľká, 6 000 mAh batéria, ktorá vám má vydržať hrať slušných 12 hodín. Ja som pri mojom používaní nameral celkom 13 hodín výdrže.

Ďalšou silnou stránkou Pulse 3 je IPX7 certifikácia, čo znamená, že ho môžete ponoriť do hĺbky jedného metra po dobu tridsiatich minút. Tu je však dôležité pripomenúť, že záslepka na zadnej strane reproduktora musí byť poriadne zatvorená.

Keď už sme pri tej zadnej strane, práve na nej nájdeme všetky ovládacie prvky, vrátane tlačidla pre zapnutie a vypnutie reproduktoru s LED indikátorom batérie (celkom 5 svetielok). Po tlačidlom pre vypnutie a zapnutie sú uložené tlačidlá pre spustenie párovania Bluetooth zariadenia, ovládanie hlasitosti, spojenia s ďalšími reproduktormi a samozrejme menenie rôznych svetelných efektov.

JBL Pulse 3
V aplikácii môžete nastaviť režim svetiel alebo pripojiť ďalšie JBL reproduktory

JBL Pulse 3: Funkcie

Pulse 3 pochopiteľne môžete prepojiť aj s ďalšími JBL reproduktormi s technológiou JBL Connect+. Ak k prvému Pulse 3 pripojíte druhý Pulse 3, dokonca môžete nastaviť zosychnronizovanie svetiel. Zaujímavosťou je aj fakt, že cez Pulse 3 môžete ovládať Google asistenta alebo Siri.

TIP REDAKCIE
Garmin predstavil hodinky Fenix 7, model Epix 2 osloví OLED displejom

K reproduktoru už v dnešnej dobe pochopiteľne dostanete aj aplikáciu, v ktorej si môžete nastaviť vlastný dizajn svetiel. Od efektu vĺn, až po dúhu, dostupné je azda všetko. Ak by ste ani tak neboli spokojní, stačí odfotiť farbu aká sa vám páči a Pulse 3 ju veľmi rád zobrazí.

JBL Pulse 3: Zvuk

Prémiový reproduktor si pochopiteľne kupujete hlavne kvôli zvuku. Rád oznamujem, že výkon Pulse 3 je na vysokej úrovni. Zjavné to je pri skladbách, v ktorých sú jasne počuteľné basy, ktoré ostávajú čisté aj pri vyššej hlasitosti. Treba mať však na pamäti, že Pulse 3 znie najlepšie pri hlasitosti, ktorá sa nepribližuje jeho maximu. Na ozvučenie jednej miestnosti je však viac než vhodný.

Pulse 3 by som opísal ako vyvážený. Akom spomenul vyššie, hravo si poradí s basmi, problém mu však nerobia ani výšky. Všimnete si to hlavne pri skladbách, v ktorých hlavnú úlohu hrajú napríklad husle.

Silným argumentom pre Pulse 3 je aj 360-stupňové šírenie zvuku, ktoré je perfektné pre oslavy alebo výlety, keď sa okolo reproduktoru budete voľne pohybovať. Či už budete stáť za nim, pred ním alebo vedľa neho, dostanete rovnakú dávku kvalitného zvuku.

JBL Pulse 3: Verdikt

Veľmi, veľmi milé prekvapenie, ktoré kombinuje solídny zvuk, krásny dizajn a svetelnú šou, akú nedostanete z žiadneho iného reproduktoru. Azda najbližšou svetielkujúcou konkurenciou je reproduktor Sony SRS-XB40, ktorý však ani zďaleka neponúka takú kvalitu ako JBL Pulse 3. Je zbytočne veľký, odolný len voči pošpliechaniu vodou a potrebujete k nemu ich vlastnú nabíjačku.

Pulse 3, na druhej strane, ponúka nabíjanie cez microUSB a certifikáciu IPX7. Ak teda chcete skvele znejúci Bluetooth reproduktor, ktorý sa nemusíte báť počúvať, ak sa zamračí, Pulse 3 je tá pravá voľba.

Viac informácií o JBL Pulse 3 a ostatných produktoch JBL nájdete na www.jbl.sk.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať