Produkcia smartfónov iPhone 8 mala byť znížená o polovicu. Nepredávajú sa?

0
iphone 8
Šéf Apple, Tim Cook © Business Insider

Podľa dobre informovaného priemyselného zdroja z dodávateľského reťazca spoločnosti Apple prichádzajú negatívne správy. Apple mal podľa neho znížiť produkciu smartfónov iPhone 8.

Zníženie nie je kozmetické. Skloňuje sa číslo 50 percent, ktoré je teda enormné. Zníženie produkcie navyše prichádza v predvianočnom období, pre nadchádzajúce mesiace november a december.

Informáciu priniesla agentúra Reuters, ktorá sa odvoláva na taiwanský denník Economic Daily News. Smartfóny iPhone 8 / 8 Plus boli predstavené len nedávno. Denník tvrdí, že by to bolo prvýkrát v histórii, ak by prišlo k zoštíhleniu produkcie tak krátko po predstavení.

iphone 8
iPhone 8 © Apple

Vo všeobecnosti sa informácie o predajoch modelov iPhone 8 rozchádzajú. Napríklad analytici z renomovanej agentúry KGI sa domnievajú, že iPhone 8 duo sa predáva nad očakávania. Argumentujú príjmami spoločnosti Foxconn, hlavného dodávateľa spoločnosti Apple.

 

Na druhú stranu, americký operátor AT&T tvrdí, že iPhone 8 sa predáva v tomto období podstatne horšie ako iPhone 7 v rovnakom období minulého roka. Neoficiálny zdroj a tieto správy tak skôr vyvolávajú viac otázok ako odpovedí.

iPhone X

Ak by sme pripustili, že sú správy o masívnejšom znížení produkcie pravdivé, môže to byť buď veľmi zlé alebo dobré. Čierneho Petra drží v ruke iPhone X s displejom cez celú prednú stranu a pokrokovou Face ID technológiou.

iPhone 8 sa môže jednoducho nepredávať iba kvôli tomu, že fanúšikovia čakajú práve na iPhone X. Revolučný model výrobcu sa ešte nepredáva a k dispozícii nie je ani systém záväznejších predbežných objednávok.

iphone X
iPhone X © Apple

Ťažko teda odhadnúť, koľko ľudí má o iPhone X skutočne záujem. Aj keď sú fanúšikovia značky Apple oddaní, aj im môže robiť problém predsa len pomerne vysoká cena, ktorá presahuje hranicu 1000 eur. Očakáva sa, že v našich končinách bude iPhone X stáť 1200 až 1400 eur. V závislosti od pamäťovej konfigurácie.

TIP REDAKCIE
Alza začala predávať príslušenstvo pre telefón, ktorý neexistuje

iPhone X tak môže byť zásahom do čierneho, ktorý bude generovať kvantá príjmov alebo len poriadne drahý smartfón, ktorý si kúpi iba priemerný počet zákazníkov. Až o niekoľko týždňov uvidíme, ako sa trh a spotrebitelia zachovajú.