ios11 1

Apple má vážny problém: iOS obsahuje zraniteľnosť, útočníci môžu získať vaše fotky!

Nová veľká aktualizácia pre iPhony, iOS 11, je konečne tu. Asi málokto však čakal, že príde s toľkými chybami, ktoré sa Apple krvopotne snaží jednu po druhej odstrániť.

Nová veľká aktualizácia pre iPhony, iOS 11, je konečne tu. Asi málokto však čakal, že príde s toľkými chybami, ktoré sa Apple krvopotne snaží jednu po druhej odstrániť. Najväčšími problémami sú zatiaľ padajúce aplikácie a v niektorých prípadoch aj podstatne zhoršená výdrž batérie. Teraz sa k nim pridáva ďalšia „fajnota“. Čítajte ďalej.

Najnovšia verzia iOS 11.0.3 totiž disponuje veľmi nepríjemnou chybou, vďaka ktorej sa ktokoľvek s prístupom k vášmu telefónu (povedzme, že svoj stratíte alebo vám ho ukradnú) môže dostať k vašim fotkám, a to aj vtedy, keď ho máte riadne uzamknutý. Stačí len poznať telefónne číslo a vedieť používať Siri.

Postup pritom nie je obzvlášť zložitý. Stačí zavolať na iPhone svojej obete, zvoliť možnosť odpovedať správou, zadať pár smajlíkov a spustiť Siri s príkazom, nech otvorí napríklad nastavenia. Siri v tomto kroku ešte nie je úplne vymetená a požiada vás, aby ste najprv odomkli svoj iPhone. Telefón stačí zamknúť a celú procedúru zopakovať s tým, že keď začnete odpovedať správou na druhý hovor, už máte k dispozícii všetky fotografie z galérie, ktoré si môžete poslať.

Ako to presne funguje si môžete pozrieť vo videu nižšie. Každopádne to pre Apple momentálne vôbec nevyzerá ružovo.

Rovnaká chyba sa dokonca nachádza aj v beta verzii iOS 11.1, teda v úplne najnovšej verzii, ktorú Apple momentálne testuje. O chybe teda nemal ani tušenia. Čo s tým, pýtate sa? Odporúča sa vypnúť dostupnosť Siri na uzamykacej obrazovke.

Total
3
Zdieľaní