Výskumníci pomenovali skupinku novo objaveného druhu pavúkov po známych politických celebritách a osobnostiach, ako Michelle Obama a David Attenborough.

Pozdravte S. davidbowieiho, okúzlujúceho žltého pavúka s tmavými značkami. Tento exemplár je pomenovaný po hudobníkovi Davidovi Bowiem. Nie je však jediný, kto dostal zaujímavé meno.

Má to byť len žart?

Výskumný tím pod vedením vedcov z Vermontskej Univerzity a Karibského Biogeografického projektu objavil 15 nových druhov „smajlíkových pavúkov“, pomenovaných podľa ich výrazných „tetovaní“ na brušku. Teraz sú niektorí z pavúkov pomenovaní po bývalom prezidentovi USA – Barackovi Obamovi, Prvej dáme Michelle Obamovej, prírodovedcovi Davidovi Attenboroughovi, senátorovi Berniem Sandersovi, popovej hviezde Davidovi Bowiem alebo dokonca po slávnom hercovi Leonardovi DiCapriovi.

„Keď pomenúvame týchto pavúkov, študenti a ja chceme vyjadriť úctu k ľuďom, ktorí si zastávali ľudské práva a varovali pred klimatickou zmenou – vodcovia a umelci, ktorí podporovali rozumné prístupy a nápady k lepšiemu svetu,“ povedal vedúci výskumník a odborník na pavúkov Ingi Agnarsson z Vermontskej Univerzity.

Oficiálne názvy týchto pavúkov sú Spintharus barackobamai, S. michelleobamaae, S. davidattenboroughi, S. berniesandersi, S. davidbowiei a S. leonardodicaprioi.

Výskumníci skúmali vzorky nájdené na územiach siahajúcich od Južnej Karolínie po Kubu a Kolumbiu a našli množstvo rôznych druhov. Agnarsson tvrdí, že pavúky je od pohľadu ťažko rozlíšiť, ale DNA ukazuje, že sú odlišné.