Výskumníci pomenovali skupinku novo objaveného druhu pavúkov po známych politických celebritách a osobnostiach, ako Michelle Obama a David Attenborough.

Pozdravte S. davidbowieiho, okúzlujúceho žltého pavúka s tmavými značkami. Tento exemplár je pomenovaný po hudobníkovi Davidovi Bowiem. Nie je však jediný, kto dostal zaujímavé meno.

Má to byť len žart?

Výskumný tím pod vedením vedcov z Vermontskej Univerzity a Karibského Biogeografického projektu objavil 15 nových druhov „smajlíkových pavúkov“, pomenovaných podľa ich výrazných „tetovaní“ na brušku. Teraz sú niektorí z pavúkov pomenovaní po bývalom prezidentovi USA – Barackovi Obamovi, Prvej dáme Michelle Obamovej, prírodovedcovi Davidovi Attenboroughovi, senátorovi Berniem Sandersovi, popovej hviezde Davidovi Bowiem alebo dokonca po slávnom hercovi Leonardovi DiCapriovi.

„Keď pomenúvame týchto pavúkov, študenti a ja chceme vyjadriť úctu k ľuďom, ktorí si zastávali ľudské práva a varovali pred klimatickou zmenou – vodcovia a umelci, ktorí podporovali rozumné prístupy a nápady k lepšiemu svetu,“ povedal vedúci výskumník a odborník na pavúkov Ingi Agnarsson z Vermontskej Univerzity.

Oficiálne názvy týchto pavúkov sú Spintharus barackobamai, S. michelleobamaae, S. davidattenboroughi, S. berniesandersi, S. davidbowiei a S. leonardodicaprioi.

Výskumníci skúmali vzorky nájdené na územiach siahajúcich od Južnej Karolínie po Kubu a Kolumbiu a našli množstvo rôznych druhov. Agnarsson tvrdí, že pavúky je od pohľadu ťažko rozlíšiť, ale DNA ukazuje, že sú odlišné.

Pridať komentár

Email je už registrovaný na stránke. Použite prosím Prihlasovací formulár alebo vložte iný.

Zadali ste nesprávne používateľské meno alebo heslo

Sorry that something went wrong, repeat again!