iPhone X je najnovším a zároveň najdrahším iPhonom v histórii Apple. Na Slovensku sa predáva od 1 199 € čo z neho robí skutočne prémiové (minimálne cenou) zariadenia. Tim Cook je však presvedčený, že ide o dobrú kúpu.

Ohľadom pomeru ceny a kvality, resp. výbavy nového iPhonu prehovoril v rozhovore pre ABC News. Šéf Apple tvrdí, že cena iPhone X je vzhľadom na jeho výbavu veľmi výhodná. Tim Cook musel cenu obhajovať po tom, ako sa ho na to opýtali na Twitteri. „Tim Cook, nemyslíš si, že cena iPhone X je pre bežného Američana privysoká?“ zaznelo na Twitteri.

1 200 € výhodná vysoká cena – Tim Cook

Vzhľadom na technológie, ktoré dostanete je to veľmi dobrá cena. Väčšina ľudí si telefón nekupuje za hotové. Jeho cenu nechajú rozpočítať aj na niekoľko mesiacov. Okrem toho, väčšina ľudí zároveň využije možnosť vykúpenia ich starého telefónu čo ešte viac znižuje cenu toho nového. Nakoniec, operátori naše telefóny dotujú, takže tá cena tam tak vysoká určite nie je.

Zaujímavé je, že nový iPhone 8 sa podľa najnovších čísel až tak dobre nepredáva. Väčšina záujemcov má čakať práve na najdrahší iPhone X.

iPhone X pomáha ľuďom, obohacuje životy

Apple nikdy nebol o tom predať z niečoho najviac. To nie je našim cieľom. Našim cieľom nie sú veľké príjmy. Našim cieľom je vyrobiť najlepší produkt, ktorý obohatí životy ľudí. Chceme pomáhať ľuďom.

Je síce pekné, že pán Cook chce pomáhať ľuďom. Netreba však zabúdať ani na to, že Apple je najbohatšou firmou na svete čo sa im podarilo vďaka 40 % marži na takmer všetkých zariadeniach čo je najviac spomedzi všetkých výrobcov smartfónov.