iPhone X je najnovším a zároveň najdrahším iPhonom v histórii Apple. Na Slovensku sa predáva od 1 199 € čo z neho robí skutočne prémiové (minimálne cenou) zariadenia. Tim Cook je však presvedčený, že ide o dobrú kúpu.

Ohľadom pomeru ceny a kvality, resp. výbavy nového iPhonu prehovoril v rozhovore pre ABC News. Šéf Apple tvrdí, že cena iPhone X je vzhľadom na jeho výbavu veľmi výhodná. Tim Cook musel cenu obhajovať po tom, ako sa ho na to opýtali na Twitteri. „Tim Cook, nemyslíš si, že cena iPhone X je pre bežného Američana privysoká?“ zaznelo na Twitteri.

1 200 € výhodná vysoká cena – Tim Cook

Vzhľadom na technológie, ktoré dostanete je to veľmi dobrá cena. Väčšina ľudí si telefón nekupuje za hotové. Jeho cenu nechajú rozpočítať aj na niekoľko mesiacov. Okrem toho, väčšina ľudí zároveň využije možnosť vykúpenia ich starého telefónu čo ešte viac znižuje cenu toho nového. Nakoniec, operátori naše telefóny dotujú, takže tá cena tam tak vysoká určite nie je.

Zaujímavé je, že nový iPhone 8 sa podľa najnovších čísel až tak dobre nepredáva. Väčšina záujemcov má čakať práve na najdrahší iPhone X.

iPhone X pomáha ľuďom, obohacuje životy

Apple nikdy nebol o tom predať z niečoho najviac. To nie je našim cieľom. Našim cieľom nie sú veľké príjmy. Našim cieľom je vyrobiť najlepší produkt, ktorý obohatí životy ľudí. Chceme pomáhať ľuďom.

Je síce pekné, že pán Cook chce pomáhať ľuďom. Netreba však zabúdať ani na to, že Apple je najbohatšou firmou na svete čo sa im podarilo vďaka 40 % marži na takmer všetkých zariadeniach čo je najviac spomedzi všetkých výrobcov smartfónov.

Pridať komentár

Email je už registrovaný na stránke. Použite prosím Prihlasovací formulár alebo vložte iný.

Zadali ste nesprávne používateľské meno alebo heslo

Sorry that something went wrong, repeat again!

10komentárov

od najnovších
od najlepších od najnovších od najstarších
1

Ale čo, nech nerobí z ľudí idiotov aspoň. S týmto tvrdením môže mazať med okolo huby tak svojím zamestnancom. Tá fotka v titulke je prihodna, smeje sa aki sme všetci sprostí.

2

Ježišinkove husličky, to sú drísty……

3

„IPhone X pomáha ľuďom, obohacuje životy“

„Apple nikdy nebol o tom predať z niečoho najviac. To nie je našim cieľom. Našim cieľom nie sú veľké príjmy. Našim cieľom je vyrobiť najlepší produkt, ktorý obohatí životy ľudí. Chceme pomáhať ľuďom.“

Pekne si kadíš do úst Tim. Len tak ďalej 😉
Ale je vtipný..žiadny jack (stačí redukcia), žiadny touch ID (radšej zakaždým strkať IPhone pred xicht aby sa odomkol), žiadne prispôsobenie si UI podla vlastných predstáv, privysoká cena..tieto veci krásne obohatia životy ľudí.

4

Hrozné. Dal by som Max 300€ plus dva roky internetu zadarmo keďže bez netu je to kus hovna

5

On asi zrátal svoj ročný managerský plat, ktorý vydelil dvanástimi a zistil, že tento super iPhone X
je za bagateľ. Pre neho určite, lebo dostal zadarmo jeden služobný.

6

Nooo, nevadí, stačí počkať, o rok tu bude ešte výhodnejšia cena 1600,- 🙂 🙂 Ale Tim, no tak 🙂

7

Pocuva alebo cita sa tento clovek? … Operator bude dotovat telefon bez ohladu na to, ci stoji 300 alebo 1300€, oddotuje svoju sumu a zvysok plati zakaznik… takze ak operator vydotuje 300€, tak v prvom pripade zakaznik neplati nic a v druhom pripade 1000€… J*be im uz s tymi cenami, napriec celym spektrom vyrobcov lebo zistili, ze sa najde dost idiotov co si to kupia za kazdu cenu. A ked im uz robia s trzbami zle mensi ,,ultralacni“ cinski vyrobcovia a velke giganty im nedokazu cenovi konkurovat, tak sa chcu odlisit…. a poraaaadne, nech vsetci vidia co je to ich ,,premiove“ zariadenie zac… Technologickym gigantom, ktori zacinaju predavat svoje kramy od 1000€ hore prajem zakaznika, ktory si sice kupi 1300€ telefon…. ale raz za sedem rokov… kkti

PS: Kupte tam niekto Žofre Cookovi globus, nech pochopi ze svet je aj dalej ako od Los Angeles po New York…

8

Chce pomahat ludom. Ludom, ktory profituju z predaja 🙂

Ale nie… pokial je o to stale enromny zaujem a ludia doslova cakaju na dodanie. Cena asi nebude az tak vyssoka.

9

Zabuda ze otazka bola polozena pre bezneho americana-999$ co je 832€ , pre bezneho europana 1199€ este ze nam apple pomaha inak by som asi vecer nevedel zaspat.

10

Co maju spolocne migranti a apple? Su obohatenim pre ludi a pomahaju ludom v beznom zivote.