K miliónom majiteľov iPhonov sa pred pár dňami dostala nová verzia iOS s poradovým číslom 11. Nová verzia prináša niekoľko vylepšení a zároveň, povedzme, zaujímavých riešení. Jedným z nich je aj ovládanie Bluetooth a Wi-Fi pripojenia priamo v kontrolnom centre.

Ak v iPhone otvoríte kontrolné centrum (swipnutie hore) a ťuknete na ikonku Wi-Fi, zo zapnutej sa zmení na sivú. Super, vypli ste Wi-Fi, poviete si. Nie, ani náhodou. To isté platí aj pre Bluetooth.

Nový iOS 11 pracuje na inom princípe. Ťuknutie do ikonky Wi-Fi v kontrolnom centre vás odpojí z Wi-Fi siete, do ktorej ste momentálne prihlásení. Telefón sa následne pokúša pripojiť k ďalšej voľnej sieti. To isté platí pri Bluetoothe. Ak ťuknete do jeho ikonky, telefón sa bude snažiť nájsť ďalšie zariadenia, ku ktorým by sa mohol automaticky pripojiť. Neplatí to pre Apple Watch, Apple Pencil a pod.

Čo je ešte zvláštnejšie, ide skutočne o funkciunie bug. Takto to Apple chcel. Ak si chcete Wi-Fi skutočne vypnúť, musíte zamieriť do nastavení a spraviť to tam. Veľmi intuitívne riešenie.

Apple tvrdí, že to tak spravil preto, aby ste aj po „vypnutí“ Wi-Fi mali prístup k dôležitým funkciám (aj zariadeniam), ako napríklad AirDrop, AirPlay, Apple Pencil, Apple Watch, Continuity, atp.

No a čerešnička na záver: Ak si v kontrolnom centre vypnete Wi-Fi alebo Bluetooth, opäť sa automaticky zapnú o 5:00 ráno miestneho času alebo keď zreštartujete svoje zariadenie. WTF.

Pridať komentár

Email je už registrovaný na stránke. Použite prosím Prihlasovací formulár alebo vložte iný.

Zadali ste nesprávne používateľské meno alebo heslo

Sorry that something went wrong, repeat again!

5komentárov

od najnovších
od najlepších od najnovších od najstarších
1

Ťuknutie do ikonky :-))))))))))))))))))))))) Autor by si mal ťuknúť do hlavičky za ten slovosled v nadpise. A vymažeme kritiku … 3, 2, 1 … už?

2

Krasa 🙂

3

Americké bezpečnostné zložky typu FBI, CIA … si dali pekne záležať na sledovanie pohybu-dajme tomu tak, že mobilných zariadení. Šikovní sú tí agenti.

4

#J*bnuty Apple
Vedia ako predĺžiť výdrž batérie😂

5

Opravte si názov