Foto © Eric Garcetti / flickr.com

Orgán zabezpečujúci vnútornú bezpečnosť v malom západoeurópskom štáte vyfasuje do služby dve osobné vozidlá poháňané elektrickou energiou. Po dvojročnom používaní uvidia, či chcú ďalšie alebo siahnu po inej značke.

Luxembursko bude jeden elektromobil stáť 100-tisíc euro, tvrdí miestny web RTL. Na novinku upozornil Electrek.

Polícia by mala na mierne modifikovanom luxusnom sedane Tesla Model S vykonávať rutinné hliadky, vďaka čomu zredukuje náklady za fosílne palivá a zároveň začne brať ohľad na naše krehké životné prostredie. Jeho technické špecifikácie sľubujú zrýchlenie z nuly na necelú stovku iba za 2,7 sekundy a dojazd až okolo 550 kilometrov.

Zelená iniciatíva predstavuje výsledok spolupráce s Ministerstvom trvalo udržateľného rozvoja, ktoré si kladie za cieľ zabezpečiť v nadchádzajúcich rokoch plynulý prechod štátnych orgánov k dopravným prostriedkom fungujúcim prostredníctvom elektrickej energie. Podobné kúsky preto v blízkej budúcnosti získajú aj administratívni pracovníci.

Veľmi obdobnú stratégiu má LAPD, čiže policajné oddelenie v americkom meste Los Angeles. To si v súčasnosti prenajíma niečo cez 100 plne elektrických vozidiel, medzi ktorými, samozrejme, figurujú i produkty z dielne modernej automobilky Tesla.

Pridať komentár

Email je už registrovaný na stránke. Použite prosím Prihlasovací formulár alebo vložte iný.

Zadali ste nesprávne používateľské meno alebo heslo

Sorry that something went wrong, repeat again!