Foto © Eric Garcetti / flickr.com

Orgán zabezpečujúci vnútornú bezpečnosť v malom západoeurópskom štáte vyfasuje do služby dve osobné vozidlá poháňané elektrickou energiou. Po dvojročnom používaní uvidia, či chcú ďalšie alebo siahnu po inej značke.

Luxembursko bude jeden elektromobil stáť 100-tisíc euro, tvrdí miestny web RTL. Na novinku upozornil Electrek.

Polícia by mala na mierne modifikovanom luxusnom sedane Tesla Model S vykonávať rutinné hliadky, vďaka čomu zredukuje náklady za fosílne palivá a zároveň začne brať ohľad na naše krehké životné prostredie. Jeho technické špecifikácie sľubujú zrýchlenie z nuly na necelú stovku iba za 2,7 sekundy a dojazd až okolo 550 kilometrov.

Zelená iniciatíva predstavuje výsledok spolupráce s Ministerstvom trvalo udržateľného rozvoja, ktoré si kladie za cieľ zabezpečiť v nadchádzajúcich rokoch plynulý prechod štátnych orgánov k dopravným prostriedkom fungujúcim prostredníctvom elektrickej energie. Podobné kúsky preto v blízkej budúcnosti získajú aj administratívni pracovníci.

Veľmi obdobnú stratégiu má LAPD, čiže policajné oddelenie v americkom meste Los Angeles. To si v súčasnosti prenajíma niečo cez 100 plne elektrických vozidiel, medzi ktorými, samozrejme, figurujú i produkty z dielne modernej automobilky Tesla.